Data publikacji:

Wnętrzarskie inspiracje: miejsce na buty

Klasyczne szafki na buty mają wtapiać się w tło przedpokoju, ale ten mebel przy odrobinie wyobraźni może stać się ozdobą przedpokoju. Dekoracyjne listwy, rury czy drewniane skrzynki – miejsce na buty znajdzie się wszędzie.

Nietypowy wieszak jest przy okazji ciekawą dekoracją przedpokoju. Buty lub kapcie można nałożyć na wygięte z drutu stopy – kształt uwzględnia nawet przestrzeń między palcami na powieszenie japonek. Takie miejsce na buty może służyć również do wieszania lżejszych toreb lub szali.

www.babble.com

W tym wypadku do przechowywania butów posłużyły dekoracyjne listwy, wyraźnie odznaczające się na tle ściany. Takie rozwiązanie ma jednak podstawowy feler – nadaje się wyłącznie do wieszania szpilek, ponieważ to obcas utrzymuje but na miejscu.

www.storageandglee.blogspot.com

Całkowicie uniwersalne miejsce na buty stworzono za pomocą pomalowanych, drewnianych skrzynek. W zależności od rozmiaru, w jednej z nich zmieści się jedna lub kilka par różnej wielkości. Z pudełek umieszczonych na ścianie można stworzyć kolorową mozaikę, a na ich wierzchu trzymać inne przedmioty, na przykład czapki, szaliki czy klucze.

www.babble.com

Takie miejsce na buty zajmuje niewiele przestrzeni i pomieści dużo par. Drzewko można ustawić na ziemi lub włożyć do szafy znajdującej się w przedpokoju. Sprawdzi się na przykład jako miejsce przechowywania kapci lub butów gości, które dzięki temu nie będą zajmować podłogi.

www.homedit.com

Tę oryginalną półkę, służącą jako miejsce na buty, można zamontować w każdym pomieszczeniu – zajmuje niewiele miejsca i jest bardzo funkcjonalna. Wystarczy, że między metalowe płyty włożymy czubek buta, by trzymał się pewnie i nie miał kontaktu z podłożem.

www.jme.com

Rury PCV jako miejsce na buty to pomysł z kategorii Zrób To Sam. Białe tuby zostały ułożone przy ścianie i sklejone, a ich wnętrze nadaje się idealnie do przechowywania obuwia. Jedynym mankamentem takiego rozwiązania jest fakt, że tak powstała szafka jest stosunkowo szeroka, ale jeśli mamy sporo miejsca w przedpokoju, konstrukcję z tub można wykorzystać również do przechowywania innych drobiazgów.

www.cookieslovesmilk.wordpress.com

W naszej galerii zebraliśmy szafki i stojaki na buty, które sprawdzą się w każdym przedpokoju.

columns="2" link="file" ids="/wp-content/uploads/2013/06/stojak-na-buty.jpg| Klasyczny stojak na buty,/wp-content/uploads/2013/06/trojdzielna-szafka-na-buty1.jpg|Trójdzielna szafka na buty,/wp-content/uploads/2013/06/wysoka-szafka-na-buty.jpg| Wysoka szafka na buty,/wp-content/uploads/2013/06/zygzakowata-szafka-na-buty.jpg|Wygięty stojak na buty"]

Autor: Kasia Szulik