Data publikacji:

Wodospad w domu - czy to możliwe?


Sztuczny wodospad w domu to hit w branży aranżacji wnętrz. Poza efektownym wyglądem ściana wodospad w domu zapewnia również relaksującą atmosferę. Kto nie chciałby słyszeć uspokajającego szumu strumyka, siedząc we własnym fotelu lub odpoczywając na kanapie? Jak stworzyć wodospad do domu? Czy to rozwiązane zarezerwowane tylko i wyłącznie dla firm? Podpowiadamy.
wodospad

Ściana wodospad w domu – co to za trend?


Projektanci wnętrz chętnie inspirują się naturą. Szczególnie modne ostatnimi czasy jest wykorzystanie dobroczynnych właściwości wody. Tak powstał trend – sztuczny wodospad w domu. Rozwiązanie to ma na celu wprowadzić relaksującą atmosferę, sprzyjającą wyciszeniu i koncentracji. Ściana wodospad sprzyja psychicznej równowadze, wprowadza również niespotykaną świeżość – tego typu aranżacje stosuje się coraz częściej w hotelach, muzeach, firmowych salonach, kawiarniach, klubach muzycznych, restauracjach, gabinetach lekarskich, lokalach fryzjerskich i kosmetycznych. Dlaczego by nie wprowadzić go do domowego zacisza?

Jak stworzyć sztuczny wodospad w domu?


Ściana wodospad w domu nie wymaga przyłączy hydraulicznych, jedyne co jest niezbędne do jej działania, to prąd. Aby postawić sztuczny wodospad w domu, wystarczy specjalna wolnostojąca ściana wodna bąbelkowa wykonana ze szkła akrylowego, z systemem opartym na sprężarce powietrza. Takie urządzenie może działać bez przerwy przez całą dobę. W sklepach oferujących tego typu dekoracje można natrafić również na modele wiszące. 
W sprzedaży dostępne są różnorodne modele wodospadów do domu, włączane i wyłączane za pomocą przycisku lub nawet zdalnie sterowane przez pilot. Ciekawym rozwiązaniem są ściany wodne z żywych roślin, a także wodospady przedstawiające zmieniające się dynamicznie wodne obrazy. Konserwacja jest bardzo prosta – ponieważ woda regularnie odparowuje, wystarczy śledzić jej poziom i co jakiś czas dolewać wody destylowanej. Natomiast gdy na powierzchni ściany wodnej pojawią się zabrudzenia, wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatką. 

Wodospad w domu – gdzie sprawdzi się najlepiej?


Sztuczny wodospad w domu może zagościć w takich pomieszczeniach jak łazienka, salon czy też pokój do odpoczynku. Można go postawić również w sypialni dla dorosłych lub pokoiku dziecięcym. Rozwiązanie to wprowadzi relaksujący i romantyczny nastrój, na podobnej zasadzie jak kominek z trzaskającym drewnem, jednocześnie optycznie powiększy przestrzeń pomieszczenia. Ściana wodospad w domu może posłużyć również jako nowoczesna wodna zasłona oraz… nawilżacz powietrza. Powietrze nawilżone poprzez dekoracyjny wodospad jest przyjazne dla alergików i astmatyków, zapewnia dobry sen oraz zdrowie dla układu oddechowego.

Wodospad do domu – ile kosztuje taki kaprys?


Ile kosztuje sztuczny wodospad do domu? Koszt zakupu wolnostojącej bąbelkowej ściany wodnej wynosi około 1300 - 2500 złotych. Cena zależy od rozmiaru oraz tego, czy ściana wodospad jest jednokolorowa, czy też zbudowana z diod LED zmieniających barwę. Tymczasem za dużą dekoracyjną ścianę wodną do salonu spa, gabinetu fryzjerskiego lub kosmetycznego zapłacimy nawet 30 000 złotych. Produkt jest sprzedawany na indywidualne zamówienie. Bardzo modne są również ściany wodne – wazony pełniące rolę dekoracji weselnej. Koszt zakupu efektownego wazonu bąbelkowego z diodami LED wynosi około 1200 - 1400 złotych za jedną sztukę. Tymczasem wodospad do domu ogrodowy, przystosowany do użytku na zewnątrz, to wydatek rzędu od 600 do nawet 4000 złotych, w zależności od modelu i producenta. 
Autor: Alicja Hudzik