Data publikacji:

Zasiądźmy wygodnie w fotelu...

Meble wypoczynkowe w salonie potrafią sprawić, że nasz czas wolny będzie błogą przyjemnością. Niby mała rzecz, taki choćby fotel, a jednak potrafi zdziałać cuda. Odpowiedni wybór fotela i jego dopasowanie do kolorystyki ścian czy innych akcesoriów może zasadniczo odmienić charakter naszego pokoju dziennego.

Fotel to najbardziej domowy mebel i raczej nie powinno go zabraknąć w naszych domach. W fotelu można się zdrzemnąć, zasiąść z filiżanką kawy albo ciekawym magazynem.

Chwile relaksu z książką czy długie godziny przed telewizorem...to właśnie w nim spędzamy.

Warto więc zatroszczyć się, by mebel ten był przede wszystkim ergonomiczny i wygodny. Fotele do salonu powinny być nie tylko wygodne i praktyczne, ale też estetyczne, tak aby dobrze prezentować się we wnętrzu salonu.

Projektanci wnętrz natomiast oprócz przywiązywania dużej wagi do wyglądu fotela, na pierwszym miejscu stawiają jednak na ich funkcjonalność. Dlatego też duże, rozłożyste i wygodne fotele stały się obowiązkowym elementem wystroju wnętrz. Możemy wybierać wśród rozmaitych linii stylistycznych foteli - od klasyki po awangardę, od gładkich po bardzo wzorzyste materiały obiciowe, od miękkich kształtów po dość ostre formy geometryczne.

Prezentujemy dziś kilka wybranych, naszym zdaniem wyjątkowych pod pewnymi względami, foteli do salonu. Spójrzcie na te nietypowe i nowoczesne siedziska do salonu – przyciągają uwagę, a do tego zadbają o naszą wygodę.

[gallery]

Autor: Weronika Boruń