Data modyfikacji:

[JAK ZROBIĆ] Kaktusowe świeczniki dla wnętrzarskich kaktuso-maniaków

Jeśli należycie do grona miłośników kaktusów i sukulentów, ucieszy Was poniższy artykuł. Znajdziecie w nim bardzo prosty poradnik, który krok po kroku pokaże Wam jak samodzielnie przygotować urocze kaktusowe świeczniki.

Kaktusowe świeczniki to urocza ozdoba każdego letniego stołu. Banalnie proste w wykonaniu i łatwe w personalizacji, sprawią, że Wasz dom zyska blasku i koloru. Takie kaktusowe świeczniki doskonale sprawdzą się również jako prezent urodzinowy czy podarek na parapetówkę. Jeśli szukaliście czegoś, co pozwoli Wam zatrzymać w aranżacji wnętrz sporą dawkę lata – koniecznie wypróbujcie ten prosty poradnik!

Potrzebne materiały:

- biała glina samoutwardzalna

- zielona farba akrylowa (jeśli chcecie, możecie zastosować różne odcienie zieleni, dla różnych kaktusów)

- złoty marker olejowy

- ołówek

- szklanka z wodą

- długie świece

Krok 1:

Weźcie duży kawałek gliny i ukształtujcie go na kształt kaktusa. Gdy uzyskacie już pożądany kształt, zamoczcie palec w wodzie i wygładźcie wszystkie jego krawędzie i połączyć ewentualne pęknięcia.

Krok 2:

Użyjcie ołówka, by stworzyć otwór na szczycie kaktusa – będzie to miejsce na świeczkę. Poszerzcie otwór poprzez poruszanie ołówkiem do około całej powierzchni, rozpychając delikatnie ścianki otworu. Chcecie uzyskać otwór, który ma około 2 cm (średnica standardowej długiej świecy) i 3,5 cm głębokości. Po ukształtowaniu odpowiedniego otworu, odłóżcie Wasz kaktusowy świecznik na bok, by glina spokojnie zastygła.

Krok 3:

Następnie pomalujcie kaktusowy świecznik zieloną farbą i pozwólcie jej wyschnąć. Potem, używając złotego markera olejnego dodajcie kolce.

Krok 4:

Powtórzcie poprzednie kroki tyle razy, aż uzyskacie zadowalającą Was ilość kaktusowych świeczników.

Następnie dodajcie długie świece w wybranych kolorach i gotowe!

Kaktusowe świeczniki to bardzo prosty sposób na ozdobę letniego stołu - co o nich sądzicie?

Autor: Oliwia Górska