Data modyfikacji:

[JAK ZROBIĆ] Las w słoiku – magiczne zamknięte terrarium

Las w słoiku bije obecnie rekordy popularności w kategorii dekoracji wnętrz. Jeśli uwielbiacie rośliny, ale nie jesteście zbyt dobrzy w utrzymywaniu ich przy życiu – zamknięte terrarium jest właśnie tym czego potrzebujecie! Wystarczy trochę pracy poświęconej na jego przygotowanie, a potem wystarczy go już tylko podziwiać.

Las w słoiku to jeden z najpiękniejszy trendów, które opanował nasze domy. Wystarczy poświęcić chwilę na ich podziwianie na Pintereście, by nabrać ogromnej ochoty na posiadanie takiego cudeńka u siebie w mieszkaniu. W dodatku przygotowanie takiego magicznego zamkniętego terrarium jest bardzo proste, wystarczy dobry plan i wolne popołudnie. Nie wierzycie? Zerknijcie na instrukcję poniżej!

Las w słoiku - Potrzebne materiały:

- przeźroczysty duży szklany słój z zamknięciem

- drobne, ozdobne, kolorowe kamyczki / żwirek

- węgiel aktywowany

- ziemia doniczkowa

- rośliny, które lubią wilgoć / wilgotne warunki

- dodatki – np. mech do terrarium, kora, więcej kamyczków

- mała łopatka ogrodowa do sadzenia roślin

Las w słoiku – Przygotowanie:

Krok 1:

Zacznijcie tworzyć warstwy Waszego zamkniętego terrarium. Jako pierwsze wykorzystajcie ozdobne kamyczki, które działać będą jako drenaż dla wybranych przez Was roślinek. By uzyskać ciekawą kreację, możecie dodać również biały żwirek do akwarium.

Krok 2:

Na wierzch kamyczków i żwirku rozsypcie teraz delikatną warstwę węgla aktywowanego, który pomoże zaabsorbować nadmiar wilgoci, a tym samym zapobiegnie powstawaniu pleśni.

Krok 3:

Teraz pora na dodanie do Waszego terrarium sporej ilości ziemi doniczkowej, byście mogli bez problemu posadzić w niej Wasze roślinki.

Krok 4:

Pamiętajcie, by do Waszego zamkniętego terrarium, wybrać rośliny, które dobrze lubią wilgotną ziemię i ogólną wilgoć w powietrzu. Do lasu w słoiku świetnie sprawdza się na przykład: Soleirolia rozesłana, małe paprocie, widłaki właściwe czy zanokcica gniazdowa. Wybierzcie więc swoje ulubione roślinki i zasadźcie je w usypanej przed chwilą warstwie ziemi. Pamiętajcie, że macie do czynienia z bardzo ograniczoną przestrzenią, nie śpieszcie się więc – bądźcie precyzyjni i delikatni.

Krok 5:

Ostatnim elementem jest dodanie paru personalnych akcentów. Może być to figurka Waszego ulubionego zwierzaka, malutki drewniany domek czy kilka kolorowych kamyczków. W tym kroku możecie dodać również na wierzch mech do terrarium.

Krok 6:

Ostatnim krokiem jest wybranie miejsce w Waszym domu, które sprawi, że Wasz magiczny las w słoiku będzie dobrze widoczny i pięknie uzupełni aranżację wnętrza. Potem podlejcie delikatnie Wasze roślinki, upewniając się, ze ziemia w terrarium jest lekko wilgotna, a następnie zamknijcie wieko słoika. Dzięki temu wilgoć pozostanie nienaruszona, a wewnątrz słoika zacznie wytwarzać się wyjątkowy ekosystem, sprawiający, iż nic już nie będziecie musieli z nim robić – poza jego podziwianiem oczywiście.

source="media: ,49075,49087" link="custom" target="blank" width="360" height="440" title="always"]

Jak podoba Wam się pomysł na taki magiczny las w słoiku?

Autor: Oliwia Górska