Data publikacji:

Jak zrobić: wyjątkowy ręcznik kąpielowy z kapturem

Naprasownaki i wszelkie inne aplikacje na ubrania są obecnie bardzo modne. Wykorzystajcie je (i parę puchowych ręczników) i stwórzcie dla Waszych dzieci wyjątkowy ręcznik kąpielowy z kapturem. Dowiedzcie się, jak to zrobić z poniższego artykułu!

Lato to świetna pora na projekt DIY w tym stylu – kąpiele na basenie, w jeziorze czy w morzu nierozerwalnie związane są potrzebą ręcznika kąpielowego. Im bardziej puszysty, tym lepiej. Jednak taki własnoręcznie robiony ręcznik kąpielowy z kapturem ozdobiony naprasowankami świetnie sprawdzi się również w każdej innej porze roku i codziennych kąpielach. Będzie to również wspaniały prezent dla każdego miłośnika wody i modnych akcesoriów. Poniżej znajdziecie listę potrzebnych materiałów i instrukcję.

Ręcznik kąpielowy - Potrzebne materiały:

- standardowej wielkości ręcznik kąpielowy (najlepiej miękki, puchowy)

- standardowej wielkości ręcznik do rąk

- standardowej wielkości myjka do twarzy

- różnego rodzaju naklejki na ubrania (tzw. naprasowanki) - tu w kształcie rzęs i liter alfabetu

- żelazko

- bawełniana szmatka, do ochrony naklejek podczas prasowania

- maszyna do szycia

- nić dopasowaną kolorystycznie do naprasowanek

- nożyczki

- szpilki

Ręcznik kąpielowy - Przygotowanie:

Krok 1:

Złóżcie na pół ręcznik do rąk, tworząc kwadrat. Upewnijcie się, że wszystkie krawędzie są równie i zepnijcie je razem.

Krok 2:

Zszyjcie złożony ręcznik w miejscu, w którym go przed chwilą spięliście szpilkami. Używajcie ściegu wstecznego i pozostawcie około 0,7 cm odstępu od krawędzi. Usuńcie teraz szpilki.

Krok 3:

Odwróćcie ręcznik na drugą stronę, zagnijcie jego krawędzie do tyłu (około 5 cm od końca ręcznika) i zepnijcie ręcznik w tym miejscu szpilkami. To pomoże stworzył łagodniejszą krawędzi z przodu kapturka. Następnie otwórzcie ręcznik i zszyjcie go wzdłuż linii, gdzie został złożony skończony szew. Usuńcie szpilki.

Krok 4:

Odetnijcie duże szwy, które znajdują się na krótkich końcach ręcznika.

Krok 5

Otwórzcie Wasz ręcznik do rąk (czyli kaptur) tak, by jego krawędzie, które właśnie przycięliście są równo ułożone i wyśrodkowane na środku długiej krawędzi ręcznika kąpielowego. Upewnijcie się, że to lewa strona kaptura (ta z widocznymi szwami) jest skierowana w stronę dużego ręcznika kąpielowego.

Krok 6:

Zepnijcie oba ręczniki szpilkami a następnie zszyjcie je wzdłuż całej dolnej krawędzi kaptura. Upewnijcie się, że szwy znajdują się ok 2 cm od krawędzi ręcznika. Na początku i końcu zastosujcie ścieg wsteczny.

Krok 7:

Usuńcie szpilki i złóżcie kaptur. Przekręćcie go na prawą stronę tak, że pierwszy szew, który zszyliście znajduje się wewnątrz kaptura.

Krok 8:

Przekartkuj całość, ale zróbcie to w taki sposób, aby kaptur znajdował się nadal nas korpusem ręcznika. Zobaczycie teraz nowy szew, który dopiero co zszyliście. Popchnijcie go w stronę kaptura i przypnijcie w tym miejscu szpilkami tak, aby był płasko ułożony w stosunku do kaptura. Jeśli trzeba, prasujcie chwilę to miejsce, by jeszcze je spłaszczyć.

Krok 9:

Zszyjcie ponownie od jednej krawędzi kaptura do drugiej, upewnijcie się, że szyjecie wzdłuż ukończonej krawędzi korpusu ręcznika. Pozwoli to ukryć wypukłą krawędź kaptura i nie pozostawia dużego zagięcia. Usuńcie szpilki i przytnijcie końce nitki.

Krok 10:

Teraz pora na kieszenie szlafroku. Przetnijcie myjkę do mycia twarzy na pół. Następnie upewniając się, że ręcznik-kaptur jest otwarty, a wnętrze ręcznika kąpielowego jest skierowane w Waszą stronę, przypnijcie jedną z połówek myjki do tylnej strony jednego z górnych narożników ręcznika. W późniejszym kroku przekręcicie ten kawałek na prawą stronę, tworząc kieszeń.

Krok 11:

Chcecie użyć wykończonej krawędzi myjki jako krawędzi kieszeni. Zszyjcie razem te dwie krawędzi z lekkim zaokrągleniem w rogu. Użyjcie ściegu wstecznego na początku i końcu. Usuńcie szpilki i przytnijcie nadmiar materiały w rogu.

Krok 12:

Ułóżcie wybrane przez Was naprasowanki, tak by znajdowały się na środku kaptura i przestrzegając zaleceń producenta na opakowaniu, wprasujcie je na materiał. Niektóre naprasowanki będą wymagały dodatkowego wsparcia w postaci przyszycia ich pasującą kolorystycznie nitką.

Gotowe!

Co sądzicie o takim uroczym ręczniku kąpielowym z kapturem?

Autor: Oliwia Górska