Data publikacji:

Pralka slim: ranking produktów

Pralki typu slim to idealne rozwiązanie do małego mieszkania, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas wyboru, a także jakimi pralkami warto się aktualnie zainteresować.
pralka slim ranking

Czym charakteryzuje się pralka slim?

Pralki slim powstały z myślą o osobach mieszkających w kawalerkach. W takich miejscach często jest problem z umieszczeniem klasycznej pralki niezależnie od tego, czy mówimy o kuchni, czy łazience. Pralka slim charakteryzuje się głębokością zredukowaną do około 40 cm. Do pralek typu slim zaliczamy urządzenia, które mają nie więcej niż 49 cm głębokości.  
Warto zaznaczyć, że mimo mniejszej głębokości pralka typu slim ma całkiem sporą pojemność, która zwykle wynosi 5–9 kg. To dobra wiadomość dla osób, które nie mieszkają same. Większa pojemność przekłada się na mniejszą liczbę wykonanych cykli prania, a to z kolei niesie ze sobą spore oszczędności. Pralki slim są odrobinę droższe od standardowych modeli, ale nie są to duże kwoty. Inwestycja w takie kompaktowe urządzenie jest bardziej opłacalna niż aranżowanie mniejszych przestrzeni pod dużą pralkę.

Dla kogo pralka slim będzie najlepszym wyborem?  

Pralki slim są idealne dla singli oraz 2–3-osobowych rodzin. Najlepiej takie urządzenie sprawdza się w małym mieszkaniu. Jeśli nie masz miejsca w łazience, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić taką pralkę w kuchennej zabudowie. Wiele osób korzysta z takiego rozwiązania i trzeba przyznać, że jest ono wygodne, ale przede wszystkim estetyczne, bo specjalnie zaprojektowane drzwi do pralki możemy zawsze zamknąć i wkomponować ją w resztę mebli.  

Na jakie parametry należy zwracać uwagę w pralkach slim?

Podczas wyboru pralki slim w pierwszej kolejności zwróć uwagę na jej ładowność. Najtańsze modele pomieszczą maksymalnie 5 kg ubrań, natomiast te najlepsze – około 9 kg. Sam musisz zdecydować, jak często robisz pranie. Nie zawsze wybór najpojemniejszego bębna jest najlepszy. Warto wybór dostosować do własnych preferencji.  
Parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, to maksymalna prędkość wirowania. Minimalną wartością jest 1000 obr./min, natomiast pralki droższe potrafią wirować z prędkością nawet 1600 obr./min. Im wyższa wartość, tym krótszy czas suszenia. Przyjęło się, że optymalną prędkością wirowania jest zakres od 1000 obr./min do 1400 obr./min.  
Ponadto warto sprawdzić, jaką klasą energetyczną dysponuje dany model, a także ile wody na cykl zużywa. Im wyższa klasa, tym mniej prądu będzie pobierać pralka, a to będzie miało przełożenie na niższe rachunki. Unia Europejska wprowadziła od 2021 roku nowe oznaczenia etykiet energetycznych. To oznacza, że klasa A jest tą najbardziej energooszczędną, natomiast klasa G należy do grupy najmniej energooszczędnych. W przypadku zużycia wody na cykl to zwykle pralki pobierają od 40 litrów do 50 litrów wody.  
Oczywiście przy wyborze dobrej pralki slim warto zwrócić uwagę na to, jakie funkcje ma do zaoferowania użytkownikowi. Szczególnie przydatne są programy szybkie, które pozwalają odświeżyć ubrania po intensywnym treningu. Niektóre modele mają dodatkowe funkcje wykorzystujące parę do usuwania zagnieceń, a także opcję głębokiego czyszczenia ubrań. To oczywiście tylko przykłady, bo każdy producent oferuje swoje unikalne rozwiązania.  

Ranking najlepszych pralek slim

Electrolux EW8F169ASPA

To jedna z najlepszych pralek slim dostępnych na rynku. Maksymalny załadunek wynosi 9 kg, co w klasie slim jest wynikiem doskonałym. Funkcja automatycznego dozowania detergentu chroni ubrania przed zniszczeniem, natomiast funkcja steam care wykorzystuje parę do pozbycia się zagnieceń. Bogata liczba funkcji oraz solidna jakość wykonania to cechy charakterystyczne dla tego modelu. 

Amica WA1S610CLiSH  

Pralki Amica pod względem stosunku jakości do ceny nie mają sobie równych. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Urządzenie korzysta z silnika bezszczotkowego Logic Drive 3.0, który jest cichy i niezawodny. Wskaźnik poboru energii elektrycznej pozwala ocenić, jakie jest aktualne zużycie wody i prądu. Amica wykorzystuje funkcję parową do usuwania zagnieceń oraz pozbycia się szkodliwych alergenów. To bardzo dobry model w rozsądnej cenie. 

Samsung WW60A3120WE

Pralki Samsunga cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników. Prezentowany model charakteryzuje się wysoką klasą energetyczną C. Do dyspozycji mamy aż 12 programów, które na pewno będą niezwykle przydatne. Załadunek 6 kg jest optymalny do małego mieszkania. Samsung korzysta z silnika inwerterowego, który ma 10 lat gwarancji. Urządzenie jest wyposażone w funkcję czyszczenia bębna, a także program dezynfekcji ubrań za pomocą pary. Wybierając pralkę Samsunga, na pewno nie będziesz rozczarowany.

Candy CS34

Budżetowa pralka z dobrym wyposażeniem. Załadunek 6 kg przy głębokości zaledwie 38 cm to bardzo dobry wynik. Funkcja automatyki wagowej dobiera ustawienia do ilości prania. Do dyspozycji jest 16 programów w tym również Higiena Plus, która w niespełna godzinę dokładnie wyczyści ubrania. Plusem urządzenia jest możliwość sterowania za pomocą telefonu lub tabletu. Dobre opinie na temat tego modelu potwierdzają tylko, że warto się nim zainteresować.  

Indesit MTWSC 61294

Jeszcze jedna pralka slim w rozsądnej cenie. Producent skupił się w tym modelu na programach szybkich, które trwają od 15 do 59 minut. Zastosowany czujnik odpowiedzialny za optymalizację wody ma za zadanie zapewnić maksymalną oszczędność. W sumie mamy 16 programów prania, które są dostosowane do rozmaitych potrzeb użytkowników. Załadunek 6 kg, maksymalne wirowanie 1200 obr./min oraz klasa energetyczna C to cechy charakterystyczne tego modelu.  
Zdjęcie: Envato Elements