Data publikacji:

6 elementów, które ocieplą każde wnętrze

Nie wszyscy marzą o przestronnym i surowym lofcie. Przeciwwagą dla chłodnego nowoczesnego stylu jest ciepłe i przytulne wnętrze. Wszystkim marzącym o nim osobom przedstawiamy 6 elementów, które ocieplą każde mieszkanie.

Każdy z nas ma inne potrzeby życiowe i inne wymagania wobec swojej przestrzeni. Ciepłe i przytulne wnętrze jest bardzo rodzinne, tworzy przyjemną atmosferę, w której czujemy się bezpiecznie. Jeśli chcesz osiągnąć ten efekt również w swoim domu, to powinieneś dokładnie przemyśleć kwestie wykończenia i wyposażenia. Można rzec, że aż 80% zależy od materiałów i kolorów, pozostałe 20% to charakter domowników.

1. Drewno i wiklina

Naturalne materiały zawsze wprowadzają ciekawy klimat do pomieszczenia. Czy to klasyczny, elegancki gabinet, czy salon w stylu cottage. Drewno jest miękkie i ciepłe. Drugi element to kojarzona z tradycyjnymi, swojskimi mieszkaniami wiklina. Materiały przekazują swój charakter wnętrzu, dzięki czemu osiągniesz zamierzony efekt.

2. Ciepłe kolory i pastele

Nawet najchłodniejsze pomieszczenie będzie wydawać się bardziej przytulne, gdy wprowadzimy do niego barwy. Ciepłe kolory (żywe lub stonowane), rozbielone pastele sprawią, że będzie ono bardziej przyjazne, pełne pozytywnej energii i radosnej, rodzinnej atmosfery. Możesz zadziałać także wzorami i ciepłymi odcieniami czerni.

Źródło: www.houzz.com

3. Miękkie materiały

To, co miłe w dotyku, zawsze wydaje się dużo cieplejsze. Miękkie materiały, tapicerki z tkaniny, poduszki, pledy, zasłonki stworzą pomieszczenie, w którym będziesz chciał przepaść bez reszty.

4. Dywany i wykładziny

Dywany i wykładziny to zarówno wizualny, jak i psychologiczny chwyt. Stąpanie po miękkich tkaninach podpowiada nam, że mamy do czynienia z przyjemnym i niegroźnym miejscem.

źródło: http://www.paulmoondesign.com/; http://www.christopherdevelopments.com

5. Źródło ciepła i światła 

W dawnych czasach w centrum każdego domostwa znajdowało się palenisko. Płomień był gwarancją bezpieczeństwa, symbolizował siłę i rodzinę. W wielu kulturach ogniska otaczano kultem religijnym (m.in. rzymskie świątynie westalek). Ciepło płomienia i wszystko, co z nim kojarzone pomoże Ci zbudować przytulną atmosferę. Nie każdy może pozwolić sobie na kominek (nawet elektryczny), ale kilka świec też zdziała cuda.

6. Twoje dodatki

Pamiętasz wspomniane na początku 20%? To Ty jesteś rdzeniem swojego domowego ogniska, więc wszystko, co jest związane z Tobą, Twoimi upodobaniami, pasjami, historią i codzienną rutyną będzie cennym elementem wystroju. Dzięki temu powstanie organiczny związek między Tobą a mieszkaniem. Ekspozycja zdjęć, pamiątki, książki, figurki itp. sprawią, że poczujesz się u siebie.

Autor: Cieplik