Data modyfikacji:

6 przedmiotów, które możesz w nietypowy sposób wykorzystać w aranżacji mieszkania

W aranżacji wnętrz wiele może nas zaskoczyć. I nie chodzi wcale o spektakularne metamorfozy czy zaskakujące rozwiązania architektoniczne. Wnętrzarski diabeł tkwi w szczegółach, dlatego przekonaj się, jak w nietypowy sposób możesz wykorzystać niektóre akcesoria w stylizacji swojego mieszkania.

Okrągłe wieszaki na apaszki jako dekoracje do domu

Kojarzysz te okrągłe wieszaki, które umożliwiają wygodne przechowywanie szalików i apaszek? Możesz je wykorzystać nie tylko w swojej szafie, ale też do samodzielnego wykonania tanich dodatków do domu. Otóż tego typu wieszak świetnie sprawdzi się jako podstawa ściennej dekoracji. Okrąg wystarczy opleść wstążką, dodać sezonowe ozdoby np. gałązki iglaste, liście itd. oraz przewiązać je subtelnym sznurkiem, a dekoracja do domu gotowa. Taki trik będzie ci szczególnie przydatny, jeśli chcesz przygotować dodatki do domu na czas świąt. Wieńce bożonarodzeniowe przygotowane właśnie na podstawie tego typu wieszaków to bardzo modne ozdoby.

Szklane szkatułki na biżuterię jako lampiony

Szklane pudełka i szkatułki na biżuterię to wnętrzarski hit od kilku sezonów. Ich nieskomplikowana forma i transparentne szkło pozwalają w elegancki sposób wyeksponować kolekcję biżuterii, zegarków czy flakoników z perfumami. Ale co ciekawe, szkatułki tego typu to jedne z tych dodatków do domu, które nie jedno mają imię. Otóż możesz je wykorzystać jako lampiony.

Jak to zrobić? Wystarczy, że do wnętrza szkatułki czy szklanego pudełka włożysz niewielkie lampki led na druciku zasilane na baterie. Kompozycję możesz uzupełnić o dodatkowe elementy np. szyszki, liście czy gałązki, które pomogą zamaskować baterie zasilające lampki. W ten sposób uzyskasz efektowną stylizację, którą możesz łatwo zmieniać w zależności od aktualnego sezonu. Zamiast lampek do pudełka możesz też po prostu włożyć świeczki pamiętając, aby nie zamykać wieczka. W tej roli świetnie sprawdzają się też nieco większe szklane dodatki do domu tego typu np. mini szklarnie oraz szklane ekspozytory.

Szklane butle i gąsiory jako wazony

Zostańmy jeszcze na chwilę przy szklanych dodatkach do domu, bo one robią dobrą robotę w aranżacji wnętrz. Szklane, pękate butle i gąsiory świetnie wpisują się w estetykę stylu skandynawskiego czy retro i można je wykorzystać jako wazony. Co prawda zbyt okazałego bukietu do nich nie włożysz, ale wystarczy jeden kwiat czy nawet niewielka gałązka, aby dekoracja do domu prezentowała się naprawdę efektownie.

Ławka – mebel do zadań specjalnych

Ławki to modne dodatki do domu, które mogą być świetną alternatywą dla krzeseł przy stole jadalnianym. Ale mogą posłużyć też w zupełnie inny sposób. Siedziska o nieskomplikowanej konstrukcji świetnie sprawdzą się jako kwietniki czy po prostu miejsca, na których wyeksponujesz inne ozdoby.

Krzesło jako stolik nocny

Pozostańmy jeszcze w tematyce siedzisk. Czy wiesz, że krzesło możesz wykorzystać jako stolik nocny? To kolejny trend, jaki często wykorzystuje się w stylizacjach utrzymanych w klimacie scandi. Zgrabne szczebelkowe krzesło w ciekawym kolorze może świetnie przełamać wnętrzarskie schematy w aranżacji sypialni. Tanie dodatki do domu tego typu dodadzą całej aranżacji niebanalnego charakteru

Klimatyczne walizki w roli półek

To szczególnie ciekawy patent na ciekawe dodatki do domu, który sprawdzi się w domu każdego miłośnika podróży. Otóż klimatyczne postarzane walizki mogą świetnie sprawdzić się jako półki, stoliki nocne czy nawet kwietniki. Taki element wystroju będzie się świetnie komponować zwłaszcza z wnętrzami utrzymanymi w stylu retro.

Autorka: Kamila Zalińska-Woźny

Autor: Kamila Zalińska-Woźny