Data modyfikacji:

DIY: kinkiet w stylu żeglarskim

Styl żeglarski (marynistyczny) cieszy się ostatnio ogromną popularnością. Nic dziwnego! Dzięki niemu możemy zatrzymać wspomnienie o słonecznych, nadmorskich wakacjach na dłużej. Razem z Martą z Care for Decor przygotowałyśmy fantastyczny kinkiet, który przypomni Wam najmilsze chwile z wakacji!

O stylu marynistycznym pisała jakiś czas temu moja redakcyjna koleżanka, Ania (przeczytasz go TUTAJ). Wnętrza urządzone w nadmorskim klimacie mają niesamowity urok. Dodatkowo są bardzo uniwersalne. Nawet powiedziałabym "unisex". Każda aranżacja ma swój niepowtarzalny charakter. Może być męski lub bardziej damski. Jaki tylko chcesz!

Ogromna przyjaciółka Wnętrz ze Smakiem, Marta, zgodziła się ponownie wystąpić na Wnętrzach ze Smakiem i podzielić z nami swoim fantastycznym projektem. Wykonany przez nią kinkiet będzie stanowił wspaniały dodatek do marynistycznego wystroju. Docenią go także fani stylistyki skandynawskiej i shabby chic.

Z prostą instrukcją Marty każdy z Was wykona swoją własną żeglarską lampę. To dziecinnie proste!

Potrzebujesz:

 • Sznur
 • Wspornik do półki
 • Nożyczki
 • Pistolet do kleju na gorąco
 • Komplet kabli do żarówek
 • Duże ozdobne żarówki
 • Krok 1.

  Sznur rozkręcam i osobne końce przyklejam zaraz przy oprawie, żeby ją trochę ukryć. Chowam też kabel tak, aby zmieścił się w sercu sznura.

  Krok 2. 

  Rozluźniając skręt sznura, umieszczam kabel w środku, podklejając go od czasu do czasu, żeby się nie przemieścił. I tak do końca, aż do puszki. Niestety dość ciężko to idzie. Sznur jest mocno skręcony i trzeba w to włożyć trochę siły. Ale skoro ja dałam radę, to Ty też dasz!

  Krok 3. 

  Montuję wspornik na ścianie, wkręcam żarówki i okręcam nonszalancko sznur wokół wspornika. Włączam światełko i otwieram książkę.

  Jeszcze raz dziękuję Marcie za wspaniały projekt! Lampa wygląda jak marzenie! Jeśli Wam również spodobał się pomysł Marty, to koniecznie odwiedzajcie jej bloga Care for Decor! Zajrzyjcie również do naszego archiwum po więcej inspiracji z pracowni Care for Decor. KLIK

  Autor: Cieplik