Data publikacji:

DIY - Kolorowe przyciski do papieru na Dzień Ojca

Kolorowe przyciski do papieru Kolorowe przyciski do papieru świetnie sprawdzą się jako prezent dla każdego miłośnika czytania, pisania czy inny czynności wymagających dużej ilości kartek papieru. Jeśli taką osobą jest Wasz tata, ręcznie zdobione przyciski do papieru na pewno sprawią mu radość. Dowiedzie się, jak je wykonać, czytając poniższy artykuł.

Czasem wystarczy bardzo niewiele, by rozjaśnić i upiększyć wygląd biurka. Ręcznie malowane przyciski do papieru na pewno są na to świetnym sposobem. Pomalujcie je na ulubione kolory Waszego taty, dodajcie ulubione smakołyki i podarujcie mu je z okazji zbliżającego się Dnia Ojca.

Potrzebne materiały:

- pędzelki do malowania

- ołówek i gumka do mazania

- kubeczek z wodą do czyszczenia pędzelków

- wzór, który będziecie chcieli namalować na przyciskach do papieru (np. ten)

- proste drewniane przyciski do papieru

- farby akrylowe

Przygotowanie:

Krok 1:

Jeśli chcecie odwzorować zaproponowany wyżej wzór, wydrukujcie go i przenieście go na drewniany przycisk do papieru, przerysowując go delikatnie ołówkiem. Nie wahajcie się dodawać własne elementy i zmieniać już istniejący wór, dzięki temu cało zyska prawdziwie spersonalizowany charakter. Nie przejmujcie się jeśli coś Wam nie wyjdzie – zawsze możecie użyć gumki i zacząć od nowa – próbujcie tak długo, aż będziecie w pełni zadowoleni ze wzoru.

Krok 2:

Jeśli wykorzystujecie powyższy wzór, górne element narysujcie swobodnie z ręki. Gdy jednak przyjdzie pora na okręgi, ułóżcie na biurku stos papieru, ułóżcie na nim ołówek i przytrzymując go jedną ręką, drugą obracajcie przycisk do papieru, by narysować dookoła niego równy okrąg. Dodajcie nieco więcej papieru i narysujcie kolejny okrąg, nieco wyżej. Później wypełnimy powstałe przestrzenie farbą.

Krok 3:

Ostrożnie otwórzcie pojemniczki z farbkami I ustawcie je na ręczniku papierowym lub gazecie, by ochronić powierzchnię na której pracujecie przed zabrudzeniami. Farby akrylowe pozostawiają trwałe ślady załóżcie więc takie ubrania, których w razie czego nie będzie Wam żal wyrzucić. Nakładajcie na pędzelek jedynie odrobinę farby. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziecie mogli zawsze dodać więcej. Jednak dużo łatwiej jest przesadzić ze zbyt dużą ilością farby i tym samym popsuć cały wzór.

Krok 4:

Delikatnie i ostrożniej malujcie na drewnie linie, plamki i krzyżyki. Pamiętajcie, by dokładnie czyścić pędzelek w wodzie przy każdej zmianie koloru. Możecie również używać osobnego pędzelka do każdej barwy.

Krok 5:

Gdy tylko góra wyschnie, podnieście przycisk i trzymając go w jednej dłoni, zacznijcie  malować równe paski dookoła całej powierzchni, którą wcześniej wyznaczyliście, rysując dwa okręgi ołówkiem.

Krok 6:

Pozwólcie farbie całkowicie wyschnąć (minimum 30 minut), po czym wymażcie gumką wszelkie ślady po ołówku. Pamiętajcie by nie dociskać gumki zbyt mocno, wymazujcie ołówek delikatnymi ruchami.

Gotowe! Teraz możecie podarować Waszemu tacie ręcznie malowany przycisk do papieru.

Jak Wam się podobają takie proste poradniki DIY?

Autor: Oliwia Górska