Data modyfikacji:

Domowe SPA: jak urządzić strefę relaksu

Jesteśmy niezwykle zapracowani, żyjemy w ciągłym pośpiechu. Dlatego tak ważny staje się dla nas dom. Chcemy, żeby był przestrzenią funkcjonalną, ale także naszą prywatną ostoją i strefą komfortu. Poprosiliśmy ekspertów z firmy 2senses o udzielenie nam kilku wskazówek, jak urządzić wygodną strefę relaksu.

W codziennym zgiełku nie trudno stracić równowagę ducha. Przez większość doby jesteśmy zestresowani, nawet w trakcie snu trudno nam odzyskać spokój. Receptą na to jest wyciszający rytuał, w trakcie którego zrzucamy z siebie psychiczny balast. Niestety nie każdego z nas stać na spontaniczny wyjazd do kurortu SPA. Dlatego zachęcamy Was do zaaranżowania własnej strefy relaksu. O kilka porad poprosiliśmy znawców tematu technik relaksacyjnych z firmy 2sensen.

Klimat

Spróbuj stworzyć taki pokój, w którym poczujesz odpowiedni klimat. Atmosfera miejsca powinna pozwolić Ci przenieść się w inny wymiar oraz zapomnieć o całym zgiełku i problemach dnia codziennego. Dobrym wyborem dla pokoju do masażu lub domowego SPA będzie styl orientalny. Należy pamiętać, że strefa powinna zaspokajać nasze potrzeby, ułatwiać odprężenie ciała i umysłu. Powinno być miejscem zacisznym, pięknym i intymnym.

Oświetlenie

Oświetlenie strefy relaksu to kolejny kluczowy element. Urządzając go, warto rozważyć kilka opcji. Jedną z nich jest koloroterapia, czyli jak sama nazwa wskazuje terapia wykorzystująca odprężającą moc kolorowego światła. Stosuje różne źródła światła, by odtworzyć specyficzną atmosferę, np. symulując rozgwieżdżone niebo. Jeżeli wybrane przez nas pomieszczenie jest dobrze nasłonecznione, to warto zamontować w oknach rolety. W przeciwnym razie zapomnij o relaksie.

Świece stanowią również doskonały element dekoracyjny pomieszczenia - nawet niezapalone

Równie dobrym sposobem na klimatyczne oświetlenie strefy relaksu są świece. Ich delikatne światło odpręża i ociepla wnętrze. Jeżeli rozważasz możliwość przeprowadzania rytuałów połączonych z relaksującym masażem, to świetnym rozwiązaniem będą specjalne świece do masażu.

Łóżko do masażu

Wybierając łóżko do masażu, pamiętaj, że drewno dużo łatwiej wkomponować w koncepcję domowego, przyjaznego pomieszczenia niż np. metal. Kolor obicia i ramy powinien pasować do pozostałych elementów dekoracyjnych. Dobrze dobrane łóżko, oprócz podstawowych funkcji, może być cenną ozdobą całej aranżacji.

Brak wolnego pokoju? Zaadaptuj łazienkę

Gdy nie masz możliwości wygospodarowania wolnego pomieszczenia  w swoim domu, rozważ zaadaptowanie części łazienki do strefy relaksu. Dobierając kolory, wybieraj te ciepłe i łagodne. Najważniejsze jednak jest utrzymanie czystości i porządku. Trudno odprężyć się, gdy z kosza na brudną bieliznę wysypuje się pranie.

Elementy relaksacyjne

Podczas rytuału domowego SPA nie zapomnij o elementach, które dodatkowo pomogą Ci się odprężyć. Zafunduj sobie aromaterapię z wykorzystaniem olejków, kadzidełek i świec zapachowych. Puść przyjemną muzykę i wyłącz się. Zadbaj o to, żeby nikt i nic Cię nie rozpraszało. Zrezygnuj z głośno tykających zegarków, agresywnej muzyki i ostrego światła. Poproś pozostałych domowników o niezakłócanie ciszy w trakcie rytuału. To Twój czas.

Autor: Aga B.