Data modyfikacji:

Folie i naklejki tablicowe. Jak zrobić tablicę w domu?

Tablica nie musi kojarzyć się z godzinami spędzonymi w szkolnej ławce. Dzięki folii tablicowej możesz zamienić ścianę w podręczny notatnik lub uszczęśliwić dzieci, które będą mogły rysować po pokrytych nią powierzchniach.

Farba tablicowa

Nadaje się do pokrywania rożnych typów powierzchni, nie tylko ścian, ale też drewna, kartonu czy metalu, oczywiście po wcześniejszym zagruntowaniu. Namalowana tablica jest sucha po 24 godzinach, jednak by ją utrwalić eksperci radzą, by zacząć po niej rysować dopiero po upływie 30 dni. Gdy będzie gotowa, po jej powierzchni można pisać zwykłą kredą lub specjalnymi pisakami, a wzory i notatki zmywać na sucho lub mokro.

Tablica wykonana farbą nie musi być czarna – w sklepach znajdziemy sporo kolorów, ale kreda jest najlepiej widoczna na kontrastowej powierzchni. Farba tablicowa występuje w wersji lateksowej oraz akrylowej i jest dostępna w niewielkich puszkach w cenie około 80 złotych. Tablica na ścianie jest trwała, ale nie permanentna – z pomocą papieru ściernego można usunąć farbę i zamalować ją ponownie, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Naklejki i folie tablicowe

Użycie farby zazwyczaj wymaga wcześniejszego przygotowania powierzchni. Ten problem znika, jeśli tablica nie jest namalowana, a naklejona na wybraną powierzchnię. Wówczas jedynym wymaganiem jest to, by podłoże było gładkie. Folia jest sprzedawana na metry i można z niej wycinać kształty lub pozostawiać w prostej formie, natomiast naklejki występują w różnych wzorach. Tablica samoprzylepna może się znaleźć na meblach, kuchennym wyposażeniu lub akcesoriach, na przykład pojemnikach, które chcemy opisać. Podobnie jak w przypadku farby, tablica z folii lub naklejki może przybrać rozmaite kolory.

Farba magnetyczna w oijihy dzuecja

Farba magnetyczna sprawi, że do ściany, na której znajduje się tablica, będzie można przyczepiać magnesy. Warstwę farby magnetycznej zazwyczaj umieszcza się między dwoma warstwami farby tablicowej. By trik zadziałał, trzeba pomalować ścianę kilka razy, a także używać silnych magnesów oraz pamiętać, by przytwierdzać do niej tylko lekkie przedmioty, na przykład kartki z notatkami czy rysunkami.

Chcesz obejrzeć inne pomysły na pomalowanie Twojej ściany? Zobacz jak prezentuje się świecąca w ciemności ściana.

Autor: Kasia Szulik