Data publikacji:

Gwiazdkowe ozdoby: lampki choinkowe w roli głównej

Zwykle służą nam do dekorowania świątecznego drzewka, jednak lampki choinkowe mogą wyglądać bardzo efektownie również w zupełnie innych aranżacjach, które z pewnością przykują uwagę domowników i gości. Ich wykonanie jest równie proste, jak rozłożenie sznura lampek na gałęziach choinki.

By rozświetlić wnętrze, wystarczy włożyć zwój choinkowych lampek do wysokiego, szklanego naczynia, np. wazonu bądź misy. Jeśli dodamy do niej kilka bombek, stworzymy efektowny, gwiazdkowy stroik.

Taki element może ozdobić również płaską paterę wypełnioną świerkowymi gałązkami, świecami i rozmaitymi ozdobami choinkowymi. Gdy na stole nie ma miejsca na świąteczny stroik, możesz po prostu poprowadzić sznur lampek przez jego środek – taka minimalistyczna dekoracja także zrobi wrażenie.

Jeśli masz w domu puste ramy, opleć je sznurami lampek i postaw na komodzie, by stworzyć niebanalną, świąteczną dekorację. Świetny efekt da również ozdobienie nimi ramy lustra. Dla wzmocnienia efektu można dodać kokardki, szyszki na drucikach, gałązki ostrokrzewu czy słomiane ozdoby.

Choinka nie musi być jedynym oświetlonym drzewkiem – do wazonu lub donicy możesz włożyć dużą, nagą gałąź udekorowaną sztucznym śniegiem, a następnie opleść ją lampkami. Po dodaniu kilku zawieszek całość zmieni się w oryginalne drzewko, które będzie wyglądać pięknie na przykład w sypialni.

A skoro o niej mowa, lampki choinkowe to świetny sposób na ozdobienie ściany za łóżkiem lub jego wezgłowia. Piękny efekt da również zamocowanie ich na okiennym karniszu tak, by ich światło przebijało się przez delikatne firanki.

Niewielkie lampki choinkowe można zamienić w efektowne, dekoracyjne łańcuchy dzięki pomysłowym abażurom. W kuchni do tego celu można wykorzystać papilotki do muffinek w barwach świątecznych dekoracji. W przedpokoju posłużą np. jako oświetlenie niewielkich lampionów, w których wycięto litery układające się w powitanie lub świąteczne życzenia.

Jak widać, lampki choinkowe dają duże pole do popisu fanom kreatywnych, świątecznych dekoracji.

Autor: Kasia Szulik