Data modyfikacji:

iRobot Roomba – jaki wybrać?

Nie każdy lubi sprzątać. To sprawa całkowicie zrozumiała. Wiele osób preferuje przeznaczać swój czas na realizację pasji lub poświęcenie go dla rodziny. Sprzątanie jest czynnością dość monotonną. Wymaga systematyczności. W przeciwnym razie bardzo szybko może pojawić się spora warstwa kurzu. Są osoby, które zatrudniają pomoce domowe. Nie każdy jednak chce, by po domu krzątała się obca osoba. Dlatego fantastycznym sposobem na utrzymaniu mieszkania w czystości jest iRobot Roomba. Pojawia się bardzo ważne pytanie: iRobot Roomba — jaki wybrać? Sprawdź nasze rekomendacje!
 iRobot Roomba

Jaki odkurzacz iRobot może okazać się najlepszy?

Jeśli chodzi o wybór odkurzacza samosprzątającego, to wiele zależy od potrzeb i możliwości finansowych gospodarstwa domowego. Wybór urządzeń iRobot jest spory. Odkurzacze samojezdne różnią się nie tylko opcjami, ale i ceną. Osoby, które zdecydowaną większość czasu spędzają w pracy, mogą zdecydować się na model, którym można sterować za pomocą aplikacji. Trzeba brać pod uwagę również powierzchnię danej nieruchomości. Jeśli jest ona duża, to dobrym wyborem może się okazać iRobot z funkcją samooczyszczania. Są one droższe od innych modeli iRobot Roomba, ale jeśli zbiornik będzie przepełniony, to odkurzacz nie dokończy sprzątania. Załączy się komunikat, że trzeba opróżnić zbiornik i iRobot zakończy pracę.

Funkcja samooczyszczania nie będzie konieczna, jeśli mieszkanie jest o typowej powierzchni (maksymalnie do 120 m2). Nie będzie też takiej potrzeby w gospodarstwach domowych, w których domownicy przebywają w domu. W przypadku zapełnienia się zbiornika wystarczy go wyjąć i usunąć zebrany brud. Po tej czynności iRobot może kontynuować sprzątanie. W trakcie pracy odkurzacz może domagać się oczyszczenia z kurzu innych jego części składowych (szczotki, kółko). Ogromną zaletą urządzenia jest intuicyjna współpraca. Odkurzacz jest bardzo prosty w użytkowaniu. Marka iRobot Roomba przy prawidłowym funkcjonowaniu potrafi być bezawaryjna. W razie potrzeby dokonania napraw, zawsze należy urządzenie odesłać do autoryzowanego serwisu. Jeśli urządzenie jest już po gwarancji, można samodzielnie lub przy pomocy specjalisty wymienić części.

Przeczytaj również: Multicooker – Black Friday. Jaki multicooker na Black Friday wybrać?

Dlaczego iRobot? Porównanie modeli

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się sporo marek produkujących odkurzacze samojezdne. Jednak to iRobot Roomba traktowany jest jako urządzenie pionierskie. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i innowacyjnej technologii amerykańska firma jest liderem w branży. Użytkownicy produktów iRobot mogą potwierdzić, że nigdy w życiu by nie zamienili swoich odkurzaczy na tańsze propozycje innych firm. Jeśli zmieniają iRoboty, to jedynie na bardziej zaawansowane modele.

iRobot Roomba – porównanie modeli najtańszych

W przypadku produktów samosprzątających można zauważyć zmiany w cenach. Najczęściej jest tak, że wprowadzany na rynek najnowszy model Roomba przyczynia się do spadku cen poprzednich wersji. Nie oznacza to jednak, że spada ich wartość funkcjonalna. Tańsze wersje to wyśmienita okazja do osobistego sprawdzenia, jak działa Roomba i czy nie ma przekłamania z reklamą. Jedyną niedoskonałością najstarszych modeli może być podejście do sprzątania krawędzi i dywanów z długim włosiem (zwłaszcza sztucznych). Nawet najtańsza Roomba fantastycznie „tańczy” po powierzchniach płaskich i po dywanach na przykład z juty. Nie jest jej straszne odkurzanie wykładzin różnego typu. Wykrywa przeszkody i dobrze sobie radzi z kablami.

iRobot Roomba 697

Ogólnie rzecz biorąc, najprostszy model zaskakuje swoimi umiejętnościami. Jest bardzo dobrym wyborem dla gospodarstw domowych, które cenią sobie mariaż jakości z ekonomią. Pracuje do 90 minut, dzięki czemu da radę posprzątać mieszkanie średniej wielkości. Koncentruje się na sprzątaniu bardziej zabrudzonych powierzchni. W praktyce wygląda to tak, że kilkakrotnie może poruszać się w wybranym miejscu, aż całkowicie usunie brud. Boczna szczotka sprząta powierzchnię zlokalizowaną przy ścianach. Czyści obszar pod meblami typu sofy i krzesła. Potrafi automatycznie się ładować (samodzielnie powraca do stacji dokującej). Omija schody, dzięki czemu nie spadnie. Pracę odkurzacza można zaprogramować (7 razy w tygodniu). Ma standardową moc ssącą.

iRobot Roomba e5 e5152

Wyróżnia się 5 razy większą mocą ssącą. Skutecznie usuwa sierść zwierząt i włosy. Nie trzeba przemieszczać mebli i przedmiotów. Ten model znakomicie sobie radzi nawet na bardzo zagospodarowanej przestrzeni mieszkalnej.

iRobot Roomba – jaki model w średniej półce cenowej?

Odkurzacze samojezdne potrafią zaskakiwać swoimi możliwościami. Doskonale dopracowany system nawigacji sprawia, że odkurzacz bezproblemowo porusza się po domu czy mieszkaniu. Efekt sprzątania może zadowolić każdego posiadacza iRobota Roomby.

iRobot Roomba i6

Jest to model rekomendowany dla opiekunów zwierząt domowych. Wychwytuje każdy rodzaj sierści (krótką, długą). Filtr AeroForce aż w 99% eliminuje alergeny. Posiada dwie gumowe szczotki. Potrafi zapamiętać nazwy poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu można dowolnie wskazywać, które pomieszczenie ma posprzątać. Wystarczy uruchomić inteligentne mapy w aplikacji iRobot HOME.

iRobot Roomba i3+ (i3558)

Doskonałe rozwiązanie dla osób, które są zapracowane i chcą, by odkurzacz pracował w czasie, gdy są poza domem. Ten model wyróżnia umiejętność samooczyszczania się pojemnika na brud. Innowacyjna stacja Clean Base przyjmie aż do 30 pojemników z brudem. Seria i3+ rekomendowana jest dla:
  • właścicieli dużych mieszkań i apartamentów,
  • właścicieli dużych domów jednorodzinnych,
  • osób, które często wyjeżdżają, a nie chcą, by ich mieszkanie było zdominowane przez kurz,
  • opiekunów zwierząt domowych, gdzie z uwagi na sierść konieczne jest częstsze odkurzanie.

iRobot Roomba – jaki model wybrać z kategorii najnowszych?

iRobot Roomba uwielbia się ciągle zmieniać. Marka zaskakuje świat innowacjami. Sprzątanie staje się bezproblemowe. Era robotów domowych staje się coraz bardziej wyrazista.

iRobot Roomba j7+

Usuwa brud w sposób automatyczny. Nie trzeba martwić się o kontakt z kurzem, gdyż ma worki AllergenLock. Ich pojemność wystarcza nawet na 2 miesiące sprzątania. W sytuacjach problematycznych może zapytać, jak ma się zachować, a następnie zapamięta odpowiedź. Zaawansowana komunikacja jest możliwa dzięki platformie iRobot Genius. Ten model może nawet zasugerować konieczność dodatkowego sprzątania. Może być odpowiedzią na bardzo częste pytanie:„iRobot – który model wybrać?".

iRobot Roomba s9+

Wyróżnia go aż 40 razy większa moc ssąca. Ma to znaczenie w czasie odkurzania dywanów i wykładzin. Dzięki technologii Dirt Detect bardzo dokładnie sprząta mocno zabrudzone powierzchnie. Za pomocą technologii PerfectEdge dokładnie sprząta narożniki i krawędzie. Nawigacja vSLAM pomaga w stworzeniu bardzo dokładnej mapy nieruchomości.
Dorota Zgutka
Dorota Zgutka

Uwielbia zakupy internetowe, przez co pisze o nich z czułością. Uprawia krótką formę literacką i komediodramat. Na co dzień jest związana ze Stowarzyszeniem Dom Kultury Niezależnej w Łodzi, gdzie pisze dla kultura.fm.