Data publikacji:

Multicooker – Black Friday. Jaki multicooker na Black Friday wybrać?


Gotowanie jest bardzo relaksującą i przyjemną czynnością. W obecnych czasach nie każdy jednak może sobie na nią pozwolić. Natłok obowiązków uniemożliwia spokojne przygotowywania pełnowartościowych posiłków. Multicooker pozwala na oszczędność zarówno czasu, jak i miejsca w kuchni, bez uszczerbku na jakości przygotowywanych potraw. Jaki multicooker warto kupić podczas Black Friday 2024? Sprawdź!
thermomix

Przeczytaj również: Black Friday 2024: kiedy? Jak się przygotować?

Jak działa multicooker?


Multicooker Black Friday sprawdzi się w wielu kuchniach, a to wszystko dzięki wyjątkowo funkcjonalnej konstrukcji. Zbudowany jest z zewnętrznego korpusu oraz wewnętrznego naczynia. Dla prawidłowego działania niezbędna jest również pokrywka.

Całość wewnętrznej misy pokryta jest specjalną powłoką. Dzięki niej przygotowywane potrawy chronione są przed niepożądanym przywieraniem i przypalaniem. Dodatkowo powłoka ta utrudnia powstanie uszkodzeń mechanicznych. Wewnętrzne naczynie w wielu urządzeniach multicooker Black Friday wykonane jest ze stali. Niektóre dostępne są również w wersji wyposażonej w misę ceramiczną, wzmocnioną dodatkową powłoką.

Pod naczyniem oraz w ścianach bocznych i pokrywie umieszczone są grzałki. Dzięki temu ciepło rozchodzi się równomiernie, co pozwala na optymalne i bezpieczne przygotowanie posiłków. Dodatkowo pokrywa posiada pokrętło wylotu pary.

Należy również pamiętać o kluczowym elemencie multicookera – panelu sterowania. Dzięki niemu możliwe jest precyzyjne oraz intuicyjne programowanie urządzenia.

Wiele urządzeń tego rodzaju posiada również wiele dodatkowych funkcji. Dzięki nim gotowanie w multicookerze staje się idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zapracowanych osób. Jedną z nich jest funkcja podtrzymywania temperatury i opóźnionego startu. Pozwala to na przygotowanie świeżego posiłku, będąc poza domem, tak aby po przyjściu pozostał gorący.

Kto powinien mieć multicooker w swojej kuchni?


Licznie reklamowane urządzenia multicooker dostępne na Black Friday mogą sprawdzić się w szczególności dla osób ceniących sobie domową kuchnię, lecz żyjących w zbytnim biegu, aby swobodnie móc o nią zadbać. Dzięki rozbudowanym funkcjom dostępnym w wielu modelach multicookera można oszczędzić czas zarówno na etapie przygotowywania produktów niezbędnych do danej potrawy, jak i w czasie samego gotowania. Multicooker sprawdzi się również w wyjątkowo małych kuchniach. Z powodzeniem zastąpi wiele podstawowych sprzętów kuchennych. Tym samym, będzie odpowiedni również dla osób niemających dostępu do tradycyjnej kuchni. Może posłużyć jako kuchenka, piekarnik oraz wiele innych. Dzięki temu świetnie sprawdzi się podczas remontu, w domkach letniskowych, wynajmowanych pokojach oraz na wakacjach. Zalety urządzenia niewątpliwie docenią również młodzi rodzice. Pozwala on na szybkie i bezproblemowe przygotowanie pełnowartościowych posiłków odpowiednich dla małych dzieci.

Multicooker – zalety korzystania


Multicooker jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Może zastąpić liczne sprzęty kuchenne. Posiada funkcje miksowania, gotowania, pieczenia, ale umożliwia również pieczenie chleba i przygotowywanie posiłków na parze. Pozwala też na podgrzewanie gotowej potrawy oraz wyrabianie ciasta. Z jego pomocą można łatwo i szybko przygotować zarówno zupy, jak i dania główne oraz desery. Składniki wykorzystane podczas gotowania nie tracą swoich wartości smakowych ani odżywczych.

Z zewnątrz multicooker wygląda jak futurystyczny garnek podłączony do prądu. Posiada jednak wbudowany programator, dzięki któremu gotowanie staje się znacznie prostsze oraz przyjemniejsze. Jest to urządzenie wyjątkowo uniwersalne, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić wiele miejsca w kuchni – zastępuje różne, zajmujące sporo przestrzeni sprzęty. Nie wymaga ręcznego zmywania, bez obaw można włożyć go do zmywarki.

Jak wybrać najlepszy? Czym się kierować?


Wybór multicookera najlepiej dopasowanego do potrzeb i oczekiwań może sprawiać trudność. Dostępność modeli na rynku jest wyjątkowo szeroki, czym w takim razie należy się kierować?

Podstawowym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest moc. Wpływa ona zarówno na szybkość grzania, jak i na siłę urządzenia. W konsekwencji to właśnie od mocy urządzenia zależy czas przygotowywania dań. Należy jednak pamiętać, że zużycie energii elektrycznej również jest uzależnione od mocy. W przypadku jedynie sporadycznego gotowania z powodzeniem można wybrać model o mocy 650 W. Natomiast, gdy multicooker ma zastąpić podstawowe sprzęty kuchenne, a co za tym idzie, stać się podstawowym elementem kuchni, warto zdecydować się na moc na poziomie co najmniej 800 W.

Dopasowując multicooker do indywidulanych potrzeb, należy zwrócić uwagę również na pojemność misy. W zależności od ilości domowników oraz preferowanego stylu gotowania najlepiej sprawdzić się może naczynie 2-litrowe lub znacznie większe.

Ilość oraz rodzaj programów dostępnych w danym modelu multicookera również może mieć wpływ na jego funkcjonalność. Najnowsze i najlepiej wyposażone urządzenia mogą mieć nawet kilkanaście różnych programów, dzięki którym można smażyć, piec, ale również gotować na parze.

Black Friday — ranking multicookerów


Wiele marek posiada w swojej ofercie multicookery, przez co nie tak łatwo jest wybrać ten najlepszy. Jednym z popularniejszych modeli jest Thermomix TM6. Posiada on misę o pojemności 2,2 litra oraz moc na poziomie aż 1500 W.
Wielokrotnie polecanym multicookerem jest również urządzenie marki Philips. Ze względu na wewnętrzne naczynie o pojemności aż 5 litrów, świetnie sprawdzi się dla większych rodzin.
Autor: Ewa Malinowska