Data modyfikacji:

Jak pozbyć się zapachu papierosów z mieszkania?

Twoi znajomi podczas ostatniej domówki odpalili w mieszkaniu papierosy lub dym dostał się do wnętrza z balkonu sąsiada przez otwarte okno? Zapachy tego typu to nic przyjemnego, zwłaszcza dla niepalących. Jak zatem zlikwidować zapach papierosów w domu? Są na to sprawdzone sposoby.

Czym usunąć zapach papierosów z mieszkania?

 • Soda oczyszczona
 • Ocet Winny
 • Oczyszczacz powietrza
 • Perfumy do tekstyliów
 • Świece zapachowe
 • Kadzidełka
 • Gdy zapach dymu papierosowego jest nieproszonym gościem w twoich progach, może skutecznie popsuć atmosferę w mieszkaniu. Ten nieprzyjemny aromat szczególnie mocno wnika w domowe tekstylia i w efekcie twoje zasłony, firany, dywan czy poduszki dekoracyjne pachną jak długo nieopróżniana popielniczka. Co z tym zrobić?

  Jak zlikwidować zapach papierosów w domu?

  Zacznij od solidnego wietrzenia mieszkania (pod warunkiem, że uciążliwy sąsiad piętro niżej nie wyszedł właśnie na balkon na dymka). Następnie wytocz solidne działa do walki z nieprzyjemnymi zapachami. Twoim domowym pochłaniaczem zapachów papierosów będzie soda oczyszczona oraz ocet winny. Sodę możesz rozsypać na dywanie i zostawić tak na kilkadziesiąt minut. Biały proszek szybko zneutralizuje nieprzyjemny zapach i po upływie wyznaczonego czasu, wystarczy go odkurzyć. W podobny sposób możesz wykorzystać sodę w przypadku tapicerowanych mebli, które równie mocno chłoną nieprzyjemne zapachy. Alternatywą może być też solidne wietrzenie mebli oraz tych sprzętów, które możesz bezpiecznie wystawić na balkon czy taras.

  Z kolei ocet możesz dodać do prania oraz zastosować go podczas mycia podłóg czy innych powierzchni w trakcie walki z zapachem papierosowego dymu. Ocet neutralizuje nieprzyjemne wonie. Nie obawiaj się jednak jego intensywnego zapachu, ponieważ on bardzo szybko wietrzeje.

  Jako pochłaniacz zapachów papierosów świetnie może zadziałać też oczyszczacz powietrza. Urządzenia tego typu świetnie sprawdzają się nie tylko w walce z zanieczyszczeniami czy pyłem, jaki dostaje się do naszych mieszkań wraz z otwarciem okien. Jeśli sprzęt jest wyposażony w filtr węglowy, zadziała także jako pochłaniacz zapachów papierosów oraz innych nieprzyjemnych woni.

  Najlepszym sposobem na to, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu dymu papierosowego ze swojego mieszkania, jest niezapraszanie go w swoje progi. Nie pal w mieszkaniu i poproś o to samo innych domowników oraz gości. A jeśli twoim problemem jest palący na balkonie sąsiad, zamykaj okna lub porozmawiaj z palaczem zza ściany.

  Jak zlikwidować zapach papierosów w domu? Zaproś do siebie miłe zapachy!

  Pochłaniacz zapachu papierosów to jedno. Gdy już pozbędziesz się tego nieprzyjemnego aromatu dymu papierosowego, postaraj się, aby w twoim mieszkaniu zapanowała przyjemna atmosfera. Masz na to kilka sposobów. Po pierwsze świetnym patentem są perfumy do tekstyliów. Możesz je wykonać samodzielnie na bazie wody, alkoholu i olejków eterycznych lub zdać się na gotowe produkty.

  Kolejna rzecz to świece zapachowe i kadzidełka, które również wykonuje się na bazie silnych aromatów. Wystarczy zapalić kilka świec czy kadzidło na pewien czas, aby w twoim mieszkaniu unosił się przyjemny zapach.

  Twoimi sprzymierzeńcami w walce o dobrą atmosferę w mieszkaniu będą też rośliny. Musisz wiedzieć, że niektóre gatunki oczyszczają powietrze, pobierając z powietrza szkodliwe związki jak formaldehyd czy benzen. Inne odmiany z kolei nawilżają powietrze i pięknie pachną. Jeśli chcesz poprawić jakość powietrza w domu i nadać mu przyjemny zapach, postaw na skrzydłokwiat, zielistkę, stefanotisa, geranium czy hoję.

  Jak widzisz, odpowiedź na pytanie, jak zlikwidować zapach papierosów w domu, wcale nie jest skomplikowana. A najlepiej w tym wypadku sprawdza się stare porzekadło – lepiej zapobiegać, niż leczyć. Po prostu nie pal w mieszkaniu.

  Autor: Kamila Zalińska-Woźny

  Jak się pozbyć zapachu papierosów z mieszkania - najczęściej zadawane pytania

  Czy ozonowanie pomaga w pozbyciu się zapachu dymu tytoniowego?
  Tak, ozonowanie jest skuteczną metodą na pozbycie się zapachu dymu tytoniowego z mieszkania. Jednak nie jest jedyną metodą pozbycia się tego zapachu.

  Czy pranie tapicerki i dywanów pomoże w pozbyciu się zapachu dymu tytoniowego?
  Tak, pranie tapicerki i dywanów pomoże w pozbyciu się zapachu dymu tytoniowego, ponieważ usunie ono z nich nagromadzony dym tytoniowy.

  Czy sprzątanie przestrzeni mieszkalnej pomoże w pozbyciu się zapachu dymu tytoniowego?
  Tak, dokładne sprzątanie mieszkania, w tym czyszczenie ścian, sufitów, mebli i podłóg, pomoże w pozbyciu się zapachu dymu tytoniowego.