Data modyfikacji:

Kuchnie w błękicie: przegląd inspiracji

Śniadanie na lazurowym wybrzeżu, a może kolacja z widokiem na morze? Takie przeżycia są dane nielicznym, ale większość błękitna kuchnia może zatrzymać choć namiastkę letnich wspomnień. Kobalt, baby blue czy głęboki granat? Wybór należy do Ciebie.

Minimalistyczna błękitna kuchnia łączy intensywny, kobaltowy odcień niebieskiego ze stalą, sterylną bielą i granatem. Błyszczące fronty szafek dodają barwie głębi, a efekt potęguje neutralne tło. W aranżacji zadbano również, żeby w kolorystykę wpisywały się także naczynia widoczne zza mlecznych szyb szafek.

Polecamy: Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

www.swiatzet.pl

Przeciwieństwem poprzedniego wnętrza jest błękitna kuchnia w barwie pastelowego błękitu, urozmaicona drewnianymi akcentami i jasnym kamieniem. Rustykalny charakter aranżacji podkreślają fronty szafek z wyżłobieniami, dodatki z porcelany i szkła oraz rzeźbiony gzyms nad wnęką. Przytulną estetykę pomieszczenia przełamują loftowe lampy z niewielkimi kloszami zawieszone nad wyspą.

www.housetohome.com

Nowoczesność kontra tradycja spod znaku etno to miks stylów, dzięki któremu błękitna kuchnia nabrała oryginalności Fronty szafek w kolorze indygo świetnie współgrają z płytkami, na których pojawiły się etniczne wzory. Folkowy klimat podkreśla drewniany element wyspy, nad którą znalazł się stalowy okap w stylu high-tech.

www.kitchendes.com

Gdy błękit to za mało, z pomocą przyjdą dodatki i wykończenia we wszystkich kolorach tęczy. Niebieską kuchnię dodatkowo ożywił pas z płytek w rozmaitych barwach i wzorach ułożony między blatem a górnymi szafkami. Feerię kolorów podkreśliły drobiazgi ulokowane na niewielkiej, podwieszanej półeczce. Białe ściany i jasny, błyszczący blat tworzą świetne tło dla wyrazistej aranżacji.

www.timticks.com

Ta aranżacja przypadnie do gustu fanom stonowanej i spokojnej kolorystyki. Ciemny i jasny błękit ożywiają kuchnię zdominowaną przez beż i krem. Wzrok przyciąga nie tylko drewniana wyspa z granatowym blatem, ale też szafki w kolorze baby blue oraz dodatki w barwie indygo. Błękitna kuchnia sprawia wrażenie niezwykle przyjemnego i przytulnego pomieszczenia.

www.emodelleri.com

Na koniec proponujemy wnętrze, w którym niebieska jest prawie wszystko. Podłoga, sufit i blaty pozostały jasne wyłącznie po to, by barwa wybrzmiała jeszcze lepiej. Błękitna kuchnia urzeka intensywnym kolorem szafek, obić siedzisk i krzeseł w stylu francuskim oraz okiennych ram. W części służącej do przyrządzania posiłków pozostały jednak stalowe sprzęty, które przypominają, że wnętrze jest w pełni nowoczesne.

Autor: Kasia Szulik