Data modyfikacji:

Kwiaty w domu: pomysłowe kompozycje

Kwiaty są piękne same w sobie, ale będą wyglądać jeszcze lepiej, jeśli zadbamy o ich oryginalną aranżację. Nietypowy pojemnik, układ lub umiejscowienie bukietu sprawią, że kwiaty nie będą elementem tła, ale największą ozdobą pomieszczenia.

Kwiatowy żyrandol

Kwiaty nie muszą po prostu stać w wazonie. Nietypowy żyrandol, w którym zamiast żarówek mamy butelki, pomógł stworzyć oryginalna, wiszącą kompozycję. Do każdej z nich, po napełnieniu wodą, włożono jeden lub kilka polnych kwiatów na cienkich, długich łodyżkach. Efekt, choć osiągnięty tak skromnymi środkami, robi ogromne wrażenie.

Wazon z butelek

O wyglądzie kompozycji na równi z roślinami decyduje wazon, który w tym wypadku stworzono metodą DIY. Dziewięć niewielkich, przezroczystych buteleczek ze szkła ułożono w formę kwadratu i przewiązano sznurkiem, by stworzyć nietypowe miejsce na kwiaty. Potem do każdej z nich włożono kilka gałązek z różnobarwnymi pąkami, które razem stworzyły wyjątkową kompozycję. W tym wypadku użyto polnych kwiatów, ale równie dobrze sprawdzą się pojedyncze tulipany, miniaturowe gerbery czy margerytki.

Kwiaty w słoikach

Kwiaty w słoikach to pomysł genialny w swej prostocie, zwłaszcza, jeśli nie masz ręki do samodzielnego układania bukietów. Napełnił słój niewielką ilością wody i włóż do środka pęczek kwiatów tak, by nie wystawały poza krawędź. Jeśli nie masz ozdobnego pojemnika, wystarczy zwykły słoik z krawędzią obwiązaną wstążką lub rafią.

Owalny wazon

Kolejnym pomysłem na nietypowy wazon jest stworzenie wianuszka, wykorzystując okrągłą, metalową formę z otworem w środku. Kwiaty można wpiąć w oasis przeznaczony do żywych roślin (zielony, który można nasączyć wodą) lub włożyć do niewielkich słoiczków, na przykład po jedzeniu dla dzieci.

Kwiaty pod kloszem

Kwiaty pod kloszem ustawione na stole w ogrodzie będą cieszyć oko nawet w wietrzne dni. W domu taka dekoracja podkreśli elegancki charakter pomieszczenia. By ją stworzyć potrzebujesz kilku kwiatów, najlepiej z dużą, efektowną koroną, klosza, na przykład z patery na ciasto oraz szklanki dopasowanej do niego wysokością. Ozdoba wygląda najlepiej, jeśli składa się z co najmniej dwóch lub trzech kloszy.

Kwiaty pod kloszem
https://www.onekingslane.com

Skorupki jaj

Malutkie bukiety w skorupkach jej to świetny pomysł na dekorację wielkanocnego stołu. Drobne kompozycje nie zajmują dużo miejsca i łatwo je ustawić między talerzami. Do stworzenia wazonika potrzebujesz nieugotowanego jaja, kieliszka i kilku drobnych kwiatków, na przykład fiołków lub konwalii. Najpierw delikatnie usuń górną część skorupki, by powstał otwór i wylej przez niego płynną zawartość jaja, która może posłużyć do zrobienia ciasta czy jajecznicy. Delikatnie przepłucz skorupkę, włóż ją do kieliszka, napełnij wodą i włóż kwiaty.

Zobacz więcej kwiatowych inspiracji.

Autor: Kasia Szulik