Data modyfikacji:

Inspiracje: kwiaty w domu

Nie od dzisiaj wiadomo, że kwiaty wprowadzają we wnętrzach wyjątkowy klimat. Jak żadna inna dekoracja potrafią ozdobić przestrzeń. Zarówno rośliny zielone, jak i cięte kwiaty ułożone w efektowne kompozycje dodają świeżości oraz pozytywnej energii. Przedstawiamy kilka inspiracji na kwiaty w domowych wnętrzach.

Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, w parku, ogrodzie czy na łonie natury. Może właśnie dlatego z chęcią otaczamy się przyrodą także w domu. Kwiaty doniczkowe sprawiają, ze wnętrze jest bardziej domowe, przytulne, a zielone liście pomagają się wyciszyć i odpocząć.

Cięte, świeże kwiaty natomiast wprowadzają do pomieszczeń życie, pięknie komponują się kolorystycznie z całym wnętrzem oraz mają w sobie coś z elegancji i dostojności. Jak wprowadzić kwiaty do domu?

Kwiaty w wazonie

Efektowny bukiet kwiatów w wazonie jest niewątpliwie wyjątkową ozdobą salonu, kuchni czy jadalni. Możemy wybrać z bogatej oferty wazonów szklanych, przezroczystych, z wzorami lub w unikalnych kształtach. To od nas zależy, jak chcemy zaprezentować kwiaty.

Warto dobrać wazon i rodzaj kwiatów do pomieszczenia. W przestronnym salonie może to być pokaźny bukiet róż lub tulipanów w dużym naczyniu. Do sypialni nie wybierajmy kwiatów o mocnym zapachu, gdyż ciężki aromat zaburzy nasz odpoczynek w trakcie snu.

W przedpokoju czy kuchni warto zamiast tradycyjnych bukietów, wybrać gałązki krzewów z kwitnącymi małymi kwiatuszkami. Zamiast szklanego wazonu możemy umieścić je w starych kaloszach lub miedzianej konewce. Dodatkowy efekt dekoracyjny gwarantowany.

Jeśli masz problem z utrzymaniem swojej kompozycji w ryzach, to sprawdź, jak ułożyć bukiet w wazonie za pomocą taśmy klejącej! KLIK!

Źródło: lushome.com, yourcozyhome.blogspot.com

Szeroki wybór wazonów znajdziesz  TUTAJ.

Własnoręczne mikroogródki

Doskonałym pomysłem nie tylko na dekorację, ale także na ciekawe i pasjonujące hobby są mikroogródki. Możemy je przygotować samemu w miniszklarniach, słoikach, butelkach czy głębokich misach.

Mikroogródek imituje jego większą wersję, zatem znajdziemy w nim glebę lub inne podłoże, na którym rosną rośliny (korę czy mech) oraz różnorodną roślinność. Najczęściej są to rośliny zielone, pojedynczo lub w większej kompozycji. Tego typu roślinność w domu jest niezwykłą ozdobą, a nasza praca włożona w przygotowanie oraz uprawę sadzonek daje ponadprzeciętną satysfakcję.

Kwiaty doniczkowe

Jeśli zdecydujemy się na kwiaty doniczkowe w domu musimy pamiętać, że trzeba o nie dbać. Regularnie podlewać, przesadzać w razie potrzeby oraz stosować preparaty przeciw owadom. Niesamowite wrażenie robią duże rośliny w wielkich donicach zajmujące cały kąt salonu, jak i ciekawe kompozycje w mniejszych doniczkach.

Możemy ustawić kilka mniejszych doniczek na paterze i w ten sposób ozdobić stół lub przygotować większą kompozycję, np. na drabinie. Zielone rośliny pomagają nam wypoczywać, a dodatkowo relaksują oczy po wielogodzinnej pracy przed komputerem.

Pamiętajmy, aby po zakupie zachować niewielką instrukcję pielęgnacji rośliny, którą znajdziemy w doniczce. Dzięki temu będziemy wiedzieć, kiedy i w jakich ilościach podlewać kwiaty, ale także jak eksponować je na słońce.

Przy kwiatach doniczkowych warto zadbać o odpowiedni system nawadniania, aby rośliny nie zwiędły lub zgniły z powodu zbyt dużej ilości wody. Z pewnością przydatne będą specjalne doniczki systemem nawadniania czy żele nawadniające. To także idealnie rozwiązanie kiedy wybieramy się w podróż. Ponadto nie może zabraknąć nam konewki, najlepiej takiej, która sama w sobie stanowi dekorację parapetu.

Na grafice: 1. Donica z systemem nawadniania Emsa, 88,90 zł; 2. Żel nawadniający Biopon, 4 zł; 3. Donica z systemem nawadniania Emsa, 343,90 zł

Na grafice: 1. Konewka 4Home, 9,99 zł; 2. Konewka Emsa, 6,30 zł; 3. Konewka Eos, 4,51 zł; 4. Konewka Max-Land, 40 zł; 5. Konewka Eva Solo, 154 zł

Szeroki wybór konewek znajdziesz TUTAJ.

Więcej inspiracji florystycznych znajdziesz TUTAJ.

Autor: Kasia