Data publikacji:

Łazienka szara z drewnem. Pomysły na aranżacje

Szarość kojarzy ci się z wnętrzarską nudą? To błąd! Dobrze ograna dodatkami i zestawiona z innymi kolorami może prezentować się naprawdę świetnie. Jak w takim razie urządzić szarą łazienkę z drewnem, aby wyglądała naprawdę dobrze?

Polecamy: Jaka wysokość umywalki?

łazienka szara z drewnem
Szarość to neutralna barwa, która świetnie łączy się z innymi kolorami i stanowi znakomite tło dla aranżacji wnętrza. Różne odcienie szarości to w zasadzie wnętrzarskie klasyki, po które od lat chętnie sięgamy w stylizacji mieszkań. Ostatnimi czasy, za sprawą stylu skandynawskiego, szarość jest jeszcze popularniejsza. Nic dziwnego – ta niepozorna barwa może przynieść naprawdę ciekawe efekty stylizacyjne. Zwłaszcza jeśli zestawimy ją z niebanalnymi dodatkami i drewnem. Jeśli szukasz pomysłu na łazienkę w takim wydaniu, poniżej znajdziesz garść inspiracji.

Szara łazienka z drewnem inspirowana scandi

Szare i białe płytki oraz drewniane dodatki – w takim wydaniu łazienka idealnie wpisze się w skandynawską estetykę. Zasadniczo scandi opiera się na dość minimalistycznych rozwiązaniach, ale nie jest to złota zasada. Możesz zatem postawić na gładkie szare płytki lub wręcz przeciwnie – wzorzyste płytki w szarej tonacji uzupełnione o drewnopodobne dekory czy białe płytki metro. Do tego stylizacyjnego kompletu warto dodać dekoracje typowe dla scandi: rośliny doniczkowe, koszyki oraz zasobniki z wikliny i trawy morskiej, ceramiczne doniczki i pojemniki oraz charakterystyczne tekstylia.

Szara łazienka z drewnem w minimalistycznym wydaniu

Oszczędność formy i nieskomplikowane rozwiązania aranżacyjne będą prezentować się świetnie na tle neutralnej szarości. Płytki w tej tonacji oraz elementy drewniane o nieskomplikowanej estetyce stworzą harmonijną i subtelną aranżację. W sprzedaży znajdziesz wiele gładkich szarych płytek pozbawionych wzorów – to może być dobry trop, jeśli minimalistyczne rozwiązania są ci najbliższe. Dopełnieniem takiej aranżacji będzie umiar w doborze dodatków – w minimalizmie zasada „mniej znaczy więcej” naprawdę ma zastosowanie.

Szara łazienka w klimacie retro

Retro to wnętrzarski powrót do przeszłości. Styl ten często uznawany jest za synonim słowa „vintage”, ale jest to błąd – mianem „retro” określimy nowe przedmioty, których wzornictwo jest inspirowane minionymi trendami. Natomiast meblami czy dekoracjami vintage nazywamy te, które mają na karku przynajmniej 20 lat. Szara łazienka z drewnem w klimacie retro będzie zatem inspirowana rozwiązaniami znanymi z przeszłości. Szare płytki w zestawieniu ze stylizowanymi meblami, klimatyczną wanną wolnostojącą na dekoracyjnych nóżkach wraz z drewnianymi dodatkami będą wyglądać bardzo ciekawie. W klimat retro świetnie wpisują się płytki metro, czyli charakterystyczne szkliwione cegiełki.

Jakie drewno do łazienki?

Jeśli chcesz zaaranżować szarą łazienkę z drewnianymi elementami, musisz dobrać odpowiedni gatunek drewna. W wilgotnych pomieszczeniach najczęściej stosuje się drewna stabilne, o niskim współczynniku skurczu, co oznacza, że drewno nie będzie podlegać odkształceniom. Z rodzimych gatunków warto wybrać przede wszystkim dąb i modrzew. Spośród egzotycznych dobrym wyborem będzie merbau, tek czy iroko. Warto też pamiętać, jeśli zdecydujesz się na montaż drewna na ścianie czy podłodze, żeby stawiać raczej na większe deski, niż małe klepki. W takim przypadku minimalizuje się liczbę spojeń poszczególnych części, które stanowią newralgiczne punkty.