Data modyfikacji:

Trendy 2024 w aranżacji łazienek

Szukasz pomysłu na łazienkę? Zobacz, jakie wnętrzarskie trendy będą królować w aranżacji łazienek w 2024 roku. Okazuje się, że w najbliższych dwunastu miesiącach projektanci będą proponować nam naprawdę ciekawe rozwiązania, które mogą być świetną inspiracją do aranżacji łazienki. Poznaj najciekawsze trendy 2024.
łazienka

Nikiel i szczotkowany mosiądz

Serwis House Beautiful wskazuje, że w 2024 roku nastąpi zwrot w kierunku niklowanych elementów wystroju w łazienkach.

Dotychczas prym wiodły czarne lub złote baterie łazienkowe, jednak w 2024 roku w centrum zainteresowania designerów mają na powrót znaleźć się ich niklowane odpowiedniki.

Na tym jednak nie koniec. Według Elle Decor bardzo modne będą także dodatki w kolorze szczotkowanego mosiądzu.

Baterie łazienkowe, wieszaki czy ramy luster w ciepłym odzieniu mosiądzu z wyraźną strukturą materiału będą ciekawym urozmaiceniem stylizacji.

Mała łazienka z prysznicem - sprawdź nasze propozycje jak zaaranżować.

Meble bez uchwytów

Minimalizm wciąż jest na topie i nie omija również łazienek. Meble o nieskomplikowanej formie, pozbawione uchwytów, z frezowanymi frontami to praktyczne rozwiązanie w aranżacji łazienek, które, co więcej, daje elegancki efekt wykończeniowy.

Kolory w łazience: zieleń, róż i żółć

Jak podaje House Beautiful, w 2024 roku w łazienkach królować będzie intensywna butelkowa zieleń.

Kolor ten już od dłuższego czasu przewija się wśród najpopularniejszych w aranżacji wnętrz, dlatego jego obecność wśród trendów na rok 2024 wcale nie powinna dziwić.

Co ciekawe, zgodnie z zapowiedziami, w najbliższych dwunastu miesiącach w łazienkowej modzie ma przewijać się także róż.

Od czasu, gdy Millenial Pink i Rose Quartz zwojowały świat designu, róż nie kojarzy się jedynie z banalnymi, cukierkowymi odcieniami i barwa coraz chętniej jest stosowana w aranżacji wnętrz.

Wykorzystanie różu w stylizacji łazienki wydaje się ryzykownym posunięciem, ale efekt może być naprawdę ciekawy.

Innym zaskakującym trendem może być żółć w aranżacji łazienki. Ale, podobnie jak w przypadku opisanego wyżej różu, kolor żółty może przynieść równie nieoczekiwane efekty.

Drewno w łazience wciąż na topie

Chociaż drewno w aranżacji łazienki to żadna nowość, jak zaznacza serwis Interiorzine, w 2024 roku materiał ten wciąż będzie plasował się w czołówce trendów.

Chociaż wydawać by się mogło, że drewno nie sprawdzi się w wilgotnych warunkach, jakie panują w łazienkach, to projektanci chętnie po nie sięgają.

Okazuje się, że właściwe użytkowanie i pielęgnacja mogą sprawić, że nawet tak wymagający materiał jak drewno, wypadnie dobrze w łazience. I co więcej, daje ono znakomity efekt aranżacyjny.

Nowoczesne technologie

Serwis House Beautiful wskazuje, że w 2024 roku do łazienek mają wkroczyć również nowoczesne technologie. Wyraźnym trendem, na który wskazują redaktorzy serwisu, jest stosowanie nowinek technicznych również w tym pomieszczeniu.

Chodzi o takie rozwiązania, jak zintegrowane sterowanie oświetleniem, porty USB do ładowania sprzętu umieszczone w szufladach i szafkach łazienkowych czy baterie i deszczownice oszczędzające wodę w jeszcze efektywniejszy sposób.

Aranżacja łazienki w 2024 roku: marmur i trawertyn

Okazuje się, że wśród trendów 2024 w aranżacji łazienek jest jeszcze więcej naturalnych inspiracji. Płytki z wzorem marmuru lub trawertynu mają należeć do tych najpopularniejszych, jak zaznaczają serwisy Elle Decor oraz Interiorzine.

Świetnie się składa, ponieważ elementy wystroju tego typu dają minimalistyczny i elegancki efekt – płytki z rysunkiem marmuru i trawertynu czy wręcz te wykonane z kamienia naturalnego, świetnie komponują się np. z dodatkami w kolorze złota czy miedzi.

Lustra w ciekawych ramach

Lustra już od kilku sezonów zyskały wiele znaczenia w aranżacji wnętrz, ale wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dwunastu miesiącach będą również szalenie ważnym elementem dekoracji łazienek.

Jak zaznaczają redaktorzy serwisu Elle Decor, lustro w ozdobnej ramie przypominającej obramowanie obrazu może sprawić, że łazienka nabierze wyjątkowego charakteru.

Ciekawym pomysłem na rozwinięcie tego trendu są kompozycje luster w łazience. Taka swoista galeria ścienna złożona z luster w ciekawych ramach zawieszonych obok siebie, może być świetną interpretacją tego pomysłu.

Kafle w nietypowych kształtach i z efektem 3D

Jak czytamy w serwisie Interiorzine, w 2024 roku do najmodniejszych należeć mają kafle z efektem 3D. Płytki ścienne czy podłogowe tego typu dają wyjątkowy efekt optyczny, a płaszczyzny nimi wykończone nabierają ciekawej faktury.

Na tym jednak nie koniec. Jak dodaje Elle Decor, w 2024 na topie mają być płytki o nietypowych kształtach. Klasyczne prostokąty i kwadraty zostaną usunięte w cień przez bardziej intrygujące heksagony, romby czy płytki w kształcie rybiej łuski.

Wolnostojące wanny

Jak podaje serwis internetowy amerykańskiej edycji Elle Decor, wśród łazienkowych trendów na 2024 rok prym wieść będą wolnostojące wanny.

Jak wskazują redaktorzy, takie rozwiązanie sprawia, że łazienka prezentuje się luksusowo i panuje w niej atmosfera sprzyjająca długim i relaksującym kąpielom.

Co więcej, wanny wolnostojące wyróżniają się efektownym designem – w sprzedaży znajdziesz nie tylko minimalistyczne wanny o ciekawych kształtach, ale też modele stylizowane np. na estetykę retro.

Niestety, wolnostojąca wanna to rozwiązanie przeznaczone raczej dla przestronnych łazienek, ale przy odrobinie sprytu to może się udać nawet na nieco mniejszym metrażu.