Data publikacji:

Mała łazienka z płytkami drewnopodobnymi - jak urządzić?


Płytki drewnopodobne zaskarbiły sobie serca wielu inwestorów. Ten fakt nie powinien dziwić – materiał świetnie imituje drewno, a jednocześnie znakomicie sprawdza się w trudnych łazienkowych warunkach. Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić małą łazienkę z płytkami drewnopodobnymi oraz z jakimi innymi kaflami je połączyć, poniżej znajdziesz kilka inspirujących pomysłów.
łazienka

Podłoga z płytek drewnopodobnych


Jednym z najbardziej oczywistych sposobów na wykorzystanie płytek imitujących drewno jest wykończenie podłogi. Materiał, który zamontujesz na posadzce, może mieć jednak zróżnicowaną formę. Najpopularniejsze są płytki przypominające podłużne deski podłogowe czy panele. Układa się je na zakładkę, dzięki czemu podłoga wygląda niemal tak, jak wykonana z naturalnego materiału.

Musisz jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są także inne ciekawe rozwiązania. Heksagonalne płytki drewnopodobne w małej łazience mogą efektownie urozmaicić stylizację pomieszczenia i sprawić, że podłoga czy ściana będzie prezentować się jeszcze lepiej. Na rynku znajdziesz także płytki drewnopodobne zaprojektowane pod układ w tzw. jodełkę. W tym wydaniu posadzka będzie przypominać elegancki parkiet. 

Płytki drewnopodobne w małej łazience – miejscowy montaż


Sprawdzonym sposobem na wykorzystanie płytek drewnopodobnych w małej łazience jest miejscowy montaż materiału. W takim przypadku kafle imitujące drewno są zestawione z innymi, najczęściej stonowanymi płytkami, które pozwalają zachować dobry stylizacyjny balans. W efekcie materiał przypominający drewno nie zdominuje aranżacji. Jak miejscowo zastosować w małej łazience płytki drewnopodobne?

  • Kabina prysznicowa – posadzka i ściany przylegające do natrysku wykończone w ten sposób sprawią, że kabina będzie nawiązywała klimatem do wnętrz znanych z salonów spa. Co ważne, jeśli postawisz na modne ścianki prysznicowe z transparentnego szkła, ozdobny materiał pozostanie wyraźnie widoczny.

  • Strefa umywalkowa – jeśli szukasz alternatywy dla drewnianego blatu łazienkowego, to może być dobry trop. Zabudowa pod umywalkę wykonana z płyt gipsowo-kartonowych może zostać wykończona właśnie przy pomocy materiału imitującego drewno. Następnie wystarczy osadzić na tak przygotowanej powierzchni umywalkę nablatową, a modny i trwały efekt gotowy.


  • Obudowa wanny – to kolejny sposób, aby w stylizacji łazienki uzyskać nieco klimatu typowego dla salonów spa. Wanny do zabudowy to jedno z popularniejszych rozwiązań. Obudowa wykonana z płytek imitujących drewno będzie dobrze kontrastować z białym kolorem wanny.

  • Strefa WC – w tej łazienkowej strefie płytki drewnopodobne sprawdzą się świetnie, jeśli montujesz miskę ustępową i bidet osadzone na elementach montażu podtynkowego. W takim przypadku konstrukcja z płyt gipsowo kartonowych, która zakryje stelaże, może zostać wykończona właśnie drewnopodobnym materiałem. 

Z czym zestawić płytki drewnopodobne w małej łazience?


Jeśli już wiesz, gdzie miejscowo zamontować płytki drewnopodobne w małej łazience, oto kilka pomysłów na kafle, które będą się z nimi dobrze łączyć.

  • Białe płytki metro – to popularne kafelki przypominające niewielkie szkliwione cegiełki. Mają minimalistyczną estetykę i pasują do różnych wnętrzarskich stylów.

  • Białe, szare lub czarne heksagony – szczególnie ciekawy efekt uzyskasz, jeśli zestawisz gładkie hekasagony w jednym z wymienionych kolorów z drewnopodobnymi płytkami w tym samym kształcie. Takie rozwiązanie pozwala na komponowanie nieregularnych, ale bardzo ciekawych przejść między różnymi płytkami.
  • Płyty z betonu architektonicznego – jeśli marzy ci się efekt wierny estetyce industrialnej, to będzie idealny trop. Beton i drewno w surowym wydaniu są jednymi z podstawowych składników stylu wywodzącego się z loftów. Do zestawu dodaj jeszcze nieco metalu, szkła oraz czarne dodatki. 
Autor: Kamila Zalińska-Woźny