Data modyfikacji:

Mieszkanie w stylu loft

Styl loftowy kiedyś był zarezerwowany dla awangardy, dzisiaj śmiało wkracza na salony. Mieszkania stylizowane na wnętrza industrialne, które przywołują klimat starej fabryki lub hali produkcyjnej przykuwają uwagę i zarażają swoim urokiem.

Aranżacja mieszkania w stylu loft

Decydując się na wystrój domu w stylu loft, wcale nie trzeba zamieszkać w opuszczonej fabryce. Kilka podstawowych, charakterystycznych dla loftów wytycznych sprawi, że wnętrze uzyska oczekiwany, industrialny klimat. Istotne są ściany, które mają imitować przestrzeń fabryki – beton lub cegła świetnie się do tego nadają. W starszych budynkach można zdecydować się na odkrycie ściany, w ten sposób uzyskując przestrzeń z surowej cegły. Dla osób mieszkających w nowszym budownictwie dobrym rozwiązaniem będą okładziny ceglane. Na rynku dostępne są także różne faktury imitujące kolejny, ważny „loftowy” materiał - beton.

Podstawowymi kolorami są chłodne barwy: odcienie szarości, biel, a także czerń oraz czerwień. W mieszkaniu w stylu loft nie powinno zabraknąć stalowych elementów i industrialnych dodatków. Jednym z nich mogą być ostatnio bardzo popularne lampy – surowe, a jednocześnie bardzo wyraziste. Styl loftowy to przestrzeń – wysokie sufity i duże okna. To również minimalizm, bez zbędnych ozdób i dekoracji oraz niepotrzebnych mebli. Mimo że jest to styl bardzo surowy i chłodny, to ma w sobie dużo uroku.

Czym się różni hard loft od soft loft?

Pierwsze lofty pojawiły się w latach 70 XX wieku. Zamieszkiwali je głównie artyści i ludzie poszukujący niestandardowej przestrzeni do codziennego życia. Pierwsza taka przestrzeń w Polsce powstała w Bytomiu – Bolko Loft.

Lofty dzielą się na 2 kategorie: pierwsza to hard loft, która wyróżnia się tym, że przestrzenie mieszkalne powstały w oryginalnym, wiekowym budynku industrialnym – w starym magazynie, fabryce, spichlerzu czy browarze.

Brak tego typu budynków w okolicy nie oznacza braku loftów. Deweloperzy znaleźli na to rozwiązanie budując tak zwane soft lofty. Nowo postawione budynki, stylizowane na stare opustoszałe fabryki zyskały wielu zwolenników. Nie jest to trend występujący tylko w budownictwie mieszkaniowym, coraz częściej spotyka się domy w stylu loftowym.

  • ZEGAR ŚCIENNY, 218 zł
  • LAMPA WISZĄCA, 199 zł
  • FUTURYSTYCZNA LAMPA LED, 1598,90 zł
  •  DESIGNERSKI SKANDYNAWSKI WIESZAK STOJĄCY, 149 zł
  • Poczytaj więcej o ciekawych rozwiązaniach w swoim mieszkaniu. Zobacz więcej.

    Autor: Ola Sztobryn