Data modyfikacji:

Wnętrzarski hit - okrągłe lustro. Gdzie pasuje i z czym je zestawić? [Pomysły na aranżacje]

Jeśli z reguły sceptycznie podchodzisz do wnętrzarskich trendów, tym razem daj się skusić aranżacyjnej modzie. Okrągłe lustro nie jest tylko jednosezonowym trendem – przeciwnie, zwierciadła tego typu są świetnym sposobem na urozmaicenie stylizacji wnętrza i przełamanie stylizacyjnych schematów. Oto kilka wskazówek, jak wykorzystać w stylizacji wnętrza okrągłe lustra?
okrągłe lustro
Czy w twoim domu lustro pełni jedynie funkcję użytkową? Jeśli lustro wisi w twoim mieszkaniu jedynie w łazience i przedpokoju w celu przeglądania się przed wyjściem z domu lub korzystasz z niego w łazience, gdy zabierasz się za oczyszczanie twarzy, to bardzo dużo tracisz. Lustra są modnymi dodatkami do dekoracji wnętrz i co więcej – wykorzystuje się je jako element galerii ściennej lub główną ozdobę ściany. Jeśli chcesz urozmaicić stylizację swojego mieszkania właśnie o taki element wystroju, postaw na aranżację z okrągłym lustrem – to jeden z największych wnętrzarskich hitów w ostatnim czasie.

Okrągłe lustro – jaki model wybrać?Do najmodniejszych obecnie modeli należy okrągłe lustro na pasku lub łańcuszku. Stylistyka luster tego typu jest dość minimalistyczna, dlatego prezentują się znakomicie zwłaszcza we wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim, industrialnym czy retro. Pasek lub łańcuszek w tym przypadku jest dodatkową ozdobą i ciekawym odstępstwem od tradycyjnej formy lustra w zwykłej ramie. Jeśli jednak wolisz bardziej okazałe rozwiązania dekoracyjne, wybierz okrągłe lustro w ramie o bogatym zdobieniu.

Modne są te, które przypominają schematyczny rysunek słońca – od okrągłej ramy rozchodzą się najczęściej metalowe elementy. Szczególnie ciekawy efekt uzyskasz, jeśli postawisz na lustro tego typu w złotej oprawie. Innym ciekawym modelem okrągłych luster są te witrażowe.

Jeśli szukasz przepisu na ciekawą aranżację przedpokoju, dobrym pomysłem może być ponadczasowy duet, czyli lustro i konsolka. Niewielki, wąski stolik zestawiony z okrągłym lustrem na pasku lub łańcuszku będzie nie tylko efektowną ozdobą strefy wyjściowej, ale też miejscem, gdzie możesz przechowywać klucze i inne akcesoria niezbędne w przedpokoju. Co więcej, jeśli twój przedpokój jest ciemny, ustaw lustro tak, aby odbijało światło wpadające do niego z innych pomieszczeń – w ten sposób nieco rozjaśnisz wnętrze.

O ile w salonie możesz się obyć bez lustra, o tyle w łazience jest niezbędnym elementem wyposażenia wnętrza. Zwierciadło w kształcie koła będzie w każdej łazience wyglądać intrygująco, bo przywykliśmy do prostokątów. Dlaczego nie zaszaleć?
Innym świetnym sposobem na wykorzystanie okrągłego lustra na pasku, jest uwzględnienie go w stylizacji galerii ściennej. W ten sposób nie tylko urozmaicisz swoją kompozycję obrazów i plakatów, ale też dodasz wnętrzu wrażenie głębi, dzięki perspektywie, która będzie się odbijać w lustrze. To też dobry trik, dzięki któremu wnętrze będzie wydawać się optycznie większe.

Gdzie jeszcze możesz zawiesić lustro tego typu? Okrągłe lustro łazienkowe czy to na pasku to nie jedyne rozwiązania. Ciekawym pomysłem może być toaletka wyposażona w okrągłe lustro wiszące na ścianie. To może być dobra alternatywa dla klasycznej toaletki – zamiast zdawać się na zakup drogiego mebla, możesz go skomponować samodzielnie za pomocą szafki i lustra. Okrągłe zwierciadło w tym przypadku doda toaletce nowoczesnego charakteru. Jeśli zdecydujesz się na okrągły model, warto wybrać lustro z podświetleniem, co znacznie ułatwi wykonywanie makijażu.

Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Kamila Zalińska-Woźny