Data modyfikacji:

Wygodny fotel wypoczynkowy do salonu

Wygodny fotel wypoczynkowy do salonu pozwala zrelaksować się po całym dniu w pracy, przeczytać wygodnie książkę czy obejrzeć ulubiony film bez bólu pleców. Czym kierować się podczas zakupu, aby cieszyć się komfortem przez długi czas? Zobacz, jak wybrać wygodny fotel do salonu.

wygodny fotel do salonu

Wygodny fotel do salonu – rodzaje foteli

Szukasz wygodnego fotela do czytania książek lub oglądania telewizji? Do wyboru masz kilka opcji. Przyjrzyjmy się każdej z nich.

  1. Fotel uszak
  2. Fotel z podnóżkiem
  3. Rattanowy fotel
  4. Leżanka
  5. Fotel masujący

Bardzo wygodny fotel wypoczynkowy do salonu, czyli jaki?

Zanim przejdziemy do opisania poszczególnych rodzajów wymienionych wyżej foteli i wyjaśnienia, dlaczego uznaliśmy je za jedne z najwygodniejszych, skupmy się na pewnych wytycznych, które powinny ci towarzyszyć podczas wyboru wygodnego fotela wypoczynkowego do salonu.

Kupując fotel, przede wszystkim zwróć uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. Najlepiej sprawdzają się, rzecz jasna, naturalne tkaniny, np. skóra. Kto chociaż raz siedział na fotelu wykonanym z naturalnej skóry, ten wie, o jakim komforcie rozmawiamy. Takie fotele są znacznie droższe, ale warte swojej ceny. Ponadto skórzane fotele wpisują się w najnowsze trendy.

Przeczytaj także: Jak urządzić mały salon - aranżacje i inspiracje

Szukasz wygodnego fotelu do czytania książek lub pracy z laptopem? Wybierz model z podłokietnikami. Nie kupuj foteli ze zbyt dużą ilością udziwnień. Przykładem są pikowania. Wyglądają rewelacyjnie, ale jeśli będą zbyt mocno naciągnięte lub będzie ich zbyt dużo, to z komfortu nici.

Unikaj też na siedzącej powierzchni kupowanego fotela różnego rodzaju przeszyć czy zapięć. Niezbyt wygodne mogą także okazać się fotele ze zbyt głębokim siedziskiem. Najwygodniejsze będą fotele, na których masz możliwość usiąść pod kątem prostym i być jednocześnie swobodnie opartym.

Uszak – głęboki i wygodny fotel z wysokim oparciem do salonu

Fotele uszaki skradły serca wszystkich. Wyglądają rewelacyjnie, pasują do wnętrza w każdym stylu i są bardzo wygodne. To wszystko dzięki rozbudowanemu oparciu i podłokietnikom. To w uszaku możesz swobodnie się zapaść i rozkoszować się jego wygodą. W takim fotelu popracujesz, przeczytasz książkę, zdrzemniesz się, a nawet nakarmisz dziecko.

Wygodny fotel wypoczynkowy z podnóżkiem

Siedzisz na wygodnym fotelu, a jednak czegoś ci brakuje? Już wiem czego – chodzi oczywiście o podnóżek. Taki fotel 2 w 1 to istna rozkosz dla twojego ciała. Ponadto w skrajnych przypadkach, np. kiedy odwiedzi cię zbyt wielu gości, podnóżek twojego fotela zastąpi pufę. Nie mówiąc o zwierzakach domowych, które wprost kochają fotele z podnóżkami.

Mały i wygodny rattanowy fotel do salonu i na balkon

Jak zaaranżować wnętrze w stylu boho? Wybierz rattanowy fotel, który sprawdza się nie tylko na balkon. Wydaje ci się, że rattanowy fotel nie będzie zbyt wygodny? Nic bardziej mylnego. Rattan to, jak wiemy, naturalny materiał, a te są najwygodniejsze.

Nie zapominaj jednak o poduszkach. Niektóre z modeli mają je w zestawie. Dzięki nim w takim fotelu będziecie mogli zrelaksować się także w zaciszu swojego salonu.

Wygodny i miękki fotel wypoczynkowy do drzemki? Leżanka

Fotel i miejsce do drzemki w jednym? Proszę bardzo! Wystarczy sięgnąć po leżankę. Taki fotel może wyglądać bardzo atrakcyjnie, a przy tym jest wygodny. Ponadto w razie sytuacji awaryjnej taka leżanka może służyć za łóżko, np. po długiej imprezie.

Relaks z wygodnym fotelem masującym do salonu

Sądzisz, że fotel masujący nie może być fotelem wypoczynkowym i nie będzie pasować do aranżacji twojego salonu? Popatrz na poniższe modele i przekonaj się sam, że fotel z funkcją masażu może wyglądać niezwykle atrakcyjnie.

Wygodny fotel masujący do salonu sprawdzi się świetnie szczególnie dla osób, które na co dzień obciążają swoje plecy, ale także dla tych, którzy lubią relaksować się w ten sposób w domowym zaciszu, a nie na leżance w salonie SPA.

Autorka: Klaudia Borycka