Data modyfikacji:

Ozdoby z dyni - DIY na każdą kieszeń

Do Halloween zostało jeszcze trochę czasu. Jeśli chcecie z tej okazji ozdobić Wasze mieszkanie, jednak zależy Wam na tym, by ich przygotowanie nie było przesadnie kosztowne i czasochłonne, mam dla Was dobrą wiadomość! Poniżej kolejne dwa pomysły na własnoręcznie wykonane, niedrogie ozdoby z dyni.

Dynie to idealny materiał na dekoracje. Nawet pozostawione same sobie wyglądają wspaniale i dostojnie reprezentują jesień. Pięknie prezentują się w salonie przy kominku czy na stole w jadalni. W dodatku tworzenie dniowych ozdób jest banalnie proste! Wystarczy odrobinę farby, kolorowa taśma i gotowe!

Dlatego przygotujcie sobie kolejną partię dyń i zabieram się do roboty ;)

Pomysł nr 1 – miedziane paseczki

Czego potrzebujecie?

- kilka dyni różnej wielkości

Wskazówka: dynie muszą być umyte i dokładnie wysuszone.

- farba kredowa (o dowolnych kolorach – w przykładach biała)  (znajdziecie ją na Ceneo.pl - Farby kredowe La Pajarita (biała), 30 zł)

- samoprzylepna taśma ozdobna, o dowolnym kolorze – w przykładzie użyto miedzianej  (znajdziecie na Ceneo.pl - Taśma papierowa Washi, złota, samoprzylepna, 9, 38 zł)

- nożyczki (znajdziecie na Ceneo.pl -  Fiskars - nożyczki wielofunkcyjne, 54,99 zł)

Krok 1

Pomalujcie dokładnie każdą z dyni. Pamiętajcie, by farbę nanosić punktowym ruchem, inaczej nie farba nie pokryje dyni całkowicie. Zanim przejdziecie do kolejnego kroku, poczekajcie, aż farba wyschnie całkowicie.

Krok 2

Następnie przyłóżcie taśmę na czubku dyni (tam, gdzie znajduje się jedno z „wybrzuszeń”) i schodźcie powoli na dół, jednocześnie odklejając taśmę od papierka i dociskając ją dokładnie palcami. Na końcu utnijcie taśmę i przejdźcie do kolejnego „Wybrzuszenia”.

Wskazówka: Starajcie się wygładzać taśmę podczas klejenia.

Krok 3

To wszystko. Wasza dynia jest gotowa ;)

Naprawdę nie ma już żadnego innego kroku. ;)

Pomysł nr 2 – złote konfetti

Równie prosty i jeszcze bardziej uroczy pomysł ozdobę z dyni, która pomoże Wam upiększyć dom w wyjątkowy sposób. ;)

Czego potrzebujecie?

- kilka dyni różnej wielkości

- farba kredowa, o dowolnych kolorach – w przykładach żyto ponownie kolory białego (znajdziecie ją na Ceneo.pl - Farby kredowe La Pajarita (biała), 30 zł)

Wskazówka: Jeśli uda Wam się znaleźć ładne, białe dynie, oczywiście farba będzie wtedy opcjonalna. ;)

- samoprzylepna taśma ozdobna, o dowolnym kolorze – w przykładzie złota (znajdziecie ją na Ceneo.pl - Taśma papierowa Washi, złota, samoprzylepna, 9, 38 zł)

- nożyczki (znajdziecie na Ceneo.pl -  Fiskars - nożyczki wielofunkcyjne, 54,99 zł)

Krok 1

Potnijcie taśmę na równe kawałki (ok. 4 cm). Następnie przetnijcie pocięte kawałki wzdłuż, ponieważ chcemy, by były one dość wąskie. Ten krok zajmuje najwięcej czasu, ale jest to czas przyjemnie spędzony! ;)

Krok 2

Banalnie prosty. Pocięte kawałki przyklejamy na dynię. Oczywiście możecie przykleić je tak, jak chcecie, jednak zachęcam Was byście skoncentrowali się na dolnej części dyni. Tam przyklejcie ich najwięcej (możecie przyklejać je również na inne, już przyklejone kawałki, krzyżując je i sprawiając, by wyglądały dość „gęsto”, następnie przesuńcie się trochę wyżej – tu przyklejajcie jedynie pojedyncze kawałki taśmy w sporych odstępach – w ten sposób stworzycie wrażenie opadającego konfetti.

Krok 3

Tak, ja wcześniej – to już koniec ;) Szybko i prosto, a jakie urocze rezultaty!

I jak Wam się podoba taka ozdoba?

Autor: Oliwia Górska