Data modyfikacji:

Wielkanocne DIY: marmurkowe pisanki

Malowane pisanek to klasyczny element każdej Wielkanocy. W zasadzie jest to chyba jeden z najprzyjemniejszych momentów tych świąt, chwila wytchnienia od intensywnych przygotowań. Jeśli w tym roku szukacie nowych inspiracji, świeżych pomysłów, zajrzyjcie do poniższego artykułu!

Dzisiejsza inspiracja pochodzi prosto z najmodniejszy blogów urodowych. Kojarzycie trend na marmurkowe paznokcie? Ta technika malowania paznokci jest dość kapryśna, ale przy dobrej instrukcji wszytko pójdzie prosto i przyjemnie ;)

Potrzebne materiały:

- wydmuszki

- plastykowy pojemnik

- niebieski lakier do paznokci (oczywiście może być też inny kolor

- gumowe rękawiczki

- coś do mieszania

- zmywacz do paznokci

- woda w pokojowej temperaturze

- suszarka lub foremka, na której wysuszycie jajka

Przygotowanie:

Krok 1:

Wypełnijcie ¾ pojemnika wodą w pokojowej temperaturze. Jeżeli woda będzie za zimna lakier zamiast unosić się na powierzchni, pójdzie na dno.

Krok 2:

Dodajcie do wody kilka kropel lakieru do paznokci (im więcej kropli, tym ciemniejszy kolor i tym więcej powierzchni jajka zostanie pokryte.

Krok 3:

Delikatnie zamieszajcie wodę patyczkiem - tak, by stworzyć marmurkowy wygląd na powierzchni.

Krok 4:

Załóżcie gumowe rękawiczki. Zanurzcie jajko pod wodę i obróćcie je, by lakier otoczył dokładnie jego powierzchnie. By ułatwić sobie pracę możecie wyciągnąć jajko za pomocą małych szczypiec, jak do makaronu czy sałatki.

Krok 5:

Wysuszcie jajka. Możecie ustawić je na suszarce czy kawałku pianki. Jednak pamiętajcie, by jak najmniej powierzchni jajka dotykało innej powierzchni.

I gotowe!

Jak podobają Wam się te marmurkowe pisanki?

Autor: Oliwia Górska