Data publikacji:

Płyty betonowe na ścianę – aranżacje

Płyty betonowe mogą efektownie urozmaicić stylizację twojego mieszkania i pomogą ukryć niektóre mankamenty ścian. Jeśli zastanawiasz się, gdzie zamontować materiał wykończeniowy tego typu, poniżej znajdziesz kilka inspiracji.
Beton w salonie
Dekoracyjne płyty z betonu architektonicznego są coraz popularniejszym elementem wystroju wnętrz. Nie powinno to nikogo dziwić - ten nowoczesny materiał wykończeniowy oferuje szerokie możliwości dekoracyjne, a na rynku znajdziesz płyty w różnych odcieniach szarości czy nawet bieli lub niemal czerni, charakteryzujące się zróżnicowaną strukturą czy kształtem. A jakby tego było mało, płyty betonowe na ścianę są wytrzymałe oraz pozwalają łatwo zamaskować niedoskonałości podłoża. Jeśli chcesz wykorzystać materiał tego typu w stylizacji swojego domu, oto kilka pomysłów na aranżacje.
W pokoju dziennym jest szczególnie dużo możliwości do wykorzystania płyt betonowych na ścianę. Oto kilka najpopularniejszych rozwiązań. 
  • Ściana za telewizorem – jeśli chcesz zamontować w swoim pokoju dziennym odbiornik wiszący na ścianie, należy poprowadzić do niego przewody oraz zamontować specjalny uchwyt. Widoczne elementy montażowe oraz kable nie prezentują się zbyt estetycznie, dlatego płyty z betonu architektonicznego będą świetnym sposobem na ukrycie tych niedoskonałości.
  • Ściana za kompletem wypoczynkowym – to popularny trik, dzięki któremu można optycznie podkreślić miejsce wypoczynkowe na tle pomieszczenia, zwłaszcza jeśli twój salon tworzy wspólną strefę dzienną z jadalnią i kuchnią. W takim przypadku wykończenie ściany za kompletem wypoczynkowym właśnie przy użyciu płyt z betonu architektonicznego będzie sprzyjać podziałowi wnętrza na poszczególne części.
  • Beton architektoniczny na kominek – materiał świetnie sprawdzi się także w roli elementów wykończeniowych obudowy kominka. Szczególnie ciekawie prezentuje się kominek obudowany płytami betonowymi zestawionymi z czarnym wykończeniem, np. ramą szyby, nawiewnikami czy półkami na drewno.

Beton architektoniczny w sypialni

Jeśli chcesz w dekoracyjny sposób wykończyć ścianę za wezgłowiem łóżka, warto postawić właśnie na płyty z betonu architektonicznego. Kompozycja da nowoczesny efekt i będzie znakomitym uzupełnieniem sypialni inspirowanej stylem industrialnym. Aby uzyskać nieco przytulniejszy efekt, do kompozycji warto dodać elementy drewniane utrzymane w naturalnej stylistyce oraz rośliny doniczkowe.

Płyty betonowe dekoracyjne na ścianach klatki schodowej i w przedpokoju

To ważny ciąg komunikacyjny, z którego domownicy korzystają wiele razy dziennie. Zabrudzenia czy plamy na ścianach to kwestia czasu. Podobnie w przedpokoju - dużo się tu dzieje, dlatego warto wykończyć ściany w taki sposób, aby długo zachowały swój wyjściowy stan. Dobrą receptą mogą okazać się właśnie płyty dekoracyjne z betonu architektonicznego. Materiał jest odporny na działanie wilgoci, a z jego powierzchni łatwo usunąć zabrudzenia.

Do jakich wnętrz pasują płyty z betonu architektonicznego?

Materiał będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli stawiasz na styl industrialny. Beton obok cegły, metalu, szkła i surowego drewna, to jeden ze znaków rozpoznawczych estetyki wywodzącej się z dawnych pomieszczeń pofabrycznych. Co ciekawe, płyty z tego materiału wpiszą się także w estetykę stylu skandynawskiego, w którym obok dominującej bieli nie brakuje szarych akcentów. Ponadto, jeśli cenisz sobie minimalizm, płyty ścienne tego typu z powodzeniem pasować będą także do nowoczesnych aranżacji.
Autor: Kamila Zalińska-Woźny
Autor: Kamila Zalińska-Woźny