Data publikacji:

Stojaki w czarne plamki - idealne na Twoje pierścionki

Stojak na pierścionki to rzecz niezbędna i konieczna dla każdej kobiety. Stojak na pierścionki, który poza swoją docelową, praktyczną funkcją, spełnia również funkcję estetyczną – to skarb! Jeśli dość macie bezskutecznych poszukiwań, koniecznie przeczytajcie dzisiejszy artykuł i dowiedzcie się, jak zrobić taki stojak własnoręcznie.

Uwielbiam pierścionki, jednak zawsze zapominam je rano założyć, ponieważ z braku odpowiedniego miejsca (czyli stojaka) wkładam je zwykle do szkatułki na biżuterię i w ferworze porannych przygotowań po prostu o nich zapominam. Wybrałam się nawet klika razy na poszukiwania idealnego stojaka, jednak żaden nie zwrócił mojej uwagi. Postanowiłam spróbować z innej strony – zaczęłam przeglądać Internet w poszukiwaniu poradników DIY i tym razem moje trudy zaowocowały idealnym znaleziskiem. Piękne stojaki na pierścionki z gliny. Poniżej dowiecie się, jak je zrobić.

Potrzebne materiały:

- glina rzeźbiarska

- farba akrylowa (tu: kremowa i czarna)

- przeźroczysty lakier

- większy pędzel do malowania

- malutki pędzelek do malowania

Przygotowanie:

Krok 1:

Zmiękczcie glinę w rękach i zrolujcie ją w kilka średniej wielkości kulek.

Krok 2:

Zacznijcie rolować każdą z kul raz jeszcze na kształt walca – z jednej stronu rolujcie ją mocniej, by był on cieńszy niż koniec przeciwległy.

Krok 3:

Gdy otrzymacie już wzór rożka, dopracujcie jego kształt go rękoma. Przetestujcie, czy koniec rożka jest wystarczająco cienki – zrobicie to nakładając na niego pierścionki.

Krok 4:

Włóżcie rożki do piekarnika i pieczcie je zgodnie z instrukcją. Następnie pozwólcie im całkowicie wystygnąć.

Krok 5:

Gdy rożki całkowicie wystygną, pomalujcie je akrylową farbą w wybranym przez Was kolorze. Potem pozwólcie farbie wyschnąć.

Krok 6:

Teraz pora na dodanie rożkom plamek. Cała sztuka polega na tym, by bardzo ostrożnym i nie śpieszyć się niepotrzebnie. Zrelaksujcie się i dodawajcie plamki krok po kroku, bez niepotrzebnego pośpiechu. Najpierw, używając małego pędzelka, namalujcie na rożku kilka, rozrzuconych na całej powierzchni małych kropek. Nie skupiajcie się jedynie na jednym obszarze. Kolejnym krokiem będzie dodanie kropek średniej wielkości. Następnie dodajcie trochę niedbałych plamek, by nadać całości bardziej naturalny wygląd. Inną techniką jest nabranie farby na większy pędzelek i rozpryskanie jej na wybranej powierzchni za pomocą palców. Musicie jednak pamiętać wtedy o zabezpieczeniu malowanej powierzchni.

Krok 7:

Pozwólcie farbie całkowicie wyschnąć. Na koniec pomalujcie każdy z rożków przeźroczystym lakierem, który nada stojakom piękny ceramiczny wygląd.

I gotowe!

Jak podobają Wam się takie stojaki na pierścionki?

Autor: Oliwia Górska