Data modyfikacji:

Szklany laminat w kuchni – poznaj przepis na aranżację idealną

Jaki jest idealny przepis na kuchnię w nowoczesnym stylu? Do efektownej aranżacji dodaj garść praktycznych rozwiązań, a całość przypraw odrobiną ponadczasowej elegancji. A co pomoże ci osiągnąć taki efekt? Sprytne triki oczywiście! Poznaj zatem zalety szklanego laminatu, dzięki któremu twoja kuchnia będzie nie tylko piękna, ale również funkcjonalna.

Kuchnia to pomieszczenie, które jak żadne inne w domu, rządzi się swoimi prawami. Nie dość, że powinna się świetnie prezentować, to jeszcze musi przetrwać najwymyślniejsze kulinarne eksperymenty, a na dodatek to właśnie kuchnia jest sercem domu. W aranżacji tego pomieszczenia nie ma zatem miejsca na przypadkowe rozwiązania. Jeśli szukasz sposobu na wystylizowanie pięknej kuchni, w której wspólne gotowanie będzie czystą przyjemnością, poznaj nowoczesne rozwiązania, jakie proponuje marka Rehau. Szklany laminat to materiał, dzięki któremu twoja kuchnia sprosta nawet największym wyzwaniom.

Szklany laminat – co to właściwie jest?

Efekt wysokiego połysku na frontach kuchennych można osiągnąć na kilka sposobów. Powierzchnia szafek może być pokryta lakierem lub laminatem właśnie. Jednak laminat, o którym tu mowa, to coś zupełnie innego, niż znane nam dotychczas rozwiązania. Marka Rehau opracowała bowiem innowacyjny materiał wykończeniowy, jakim jest polimerowe szkło Rauvisio crystal.

Szklany laminat to świetna odpowiedź na potrzebę połączenia walorów wytrzymałościowych oraz estetycznych w aranżacji kuchni. Materiał ten łączy w sobie bowiem zalety klasycznych laminatów, a efekt wykończeniowy jaki daje, w niczym nie ustępuje frontom kuchennym wykonanym z prawdziwego szkła.

Kuchnia do zadań specjalnych

Na początek rozprawmy się z walorami wytrzymałościowymi. Każdy, kto często gotuje, wie doskonale, jak dużym wzywaniom muszą sprostać meble kuchenne. Kłopotliwe plamy, zarysowania i uszkodzenia to problemy, jakie są wpisane w kuchenne realia. W takich warunkach klasyczne szklane fronty nie zawsze zdają egzamin – na ich powierzchni łatwo mogą powstawać pęknięcia. Problem ten możesz łatwo wyeliminować, jeśli postawisz na meble do kuchni wykończone przy pomocy szkła polimerowego Rauvisio crystal.

Materiał ten cechuje się dziesięciokrotnie większą odpornością na uszkodzenia, niż tradycyjne szkło. Na powierzchni frontów kuchennych wykończonych przy użyciu szklanego laminatu nie będą powstawać zatem uszkodzenia i zadrapania, a ty będziesz mógł wspinać się na wyżyny sztuki kulinarnej, bez obaw o kondycję twoich mebli kuchennych. Bo przecież ciągłe uważanie na to, aby nie uszkodzić mebli zepsułoby całą zabawę, prawda?

Higieniczna czystość

Na wytrzymałości nie kończą się jednak zalety szkła polimerowego. Materiał ten pozwala też łatwiej utrzymać higieniczną czystość. Bo nie wiem, czy wiesz, ale kuchnia jest jednym z największych siedlisk bakterii w naszych domach. To tam, gdzie występuje podwyższona wilgotność powietrza oraz gdzie przygotowujesz swoje posiłki, czyha na ciebie najwięcej bakterii. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby twoja kuchnia była nienagannie czysta.

To trudne zadanie mogą ułatwić tylko sprytne rozwiązania, a do takich zalicza się innowacyjne szkło polimerowe. Musisz bowiem wiedzieć, że laminat szklany pokrywa powierzchnię frontów kuchennych w sposób bezspoinowy. W efekcie na meblach nie powstają szczeliny, które mogłyby stać się siedliskiem bakterii. Dzięki temu nie dość, że meble wyglądają świetnie, to jeszcze łatwo utrzymać je w czystości.

Dekoracyjne szaleństwo

Nie myśl jednak, że szklany laminat przypomina zwykłe białe szkło i już. Materiał ten daje szerokie możliwości aranżacyjne, więc możesz pozwolić sobie na prawdziwe dekoracyjne szaleństwo. Jeśli jesteś zwolennikiem minimalizmu i ponadczasowej elegancji, świetnym rozwiązaniem do twojej kuchni będzie szkło polimerowe Rauvisio crystal w tradycyjnym wydaniu. Nie dość, że szklana tafla frontów kuchennych będzie sprawiać wrażenie głębi, to jeszcze unikniesz efektu nieestetycznej zielonej poświaty, jaki daje tradycyjne szkło. Nowoczesna technologia wykonania laminatów wyklucza ten efekt, dlatego będziesz mógł cieszyć się niczym niezmąconą bielą frontów kuchennych.

Jeśli jednak chcesz, aby twoja kuchnia nabrała kolorów, a fronty kuchenne były efektowną ozdobą pomieszczenia, zdaj się na laminat szklany Rauvisio crystal decor. W kolekcji znajduje się 12 efektownych dekorów, których struktura do złudzenia przypomina naturalny kamień lub drewno. Ich zastosowanie to świetny przepis na elegancką i nowoczesną kuchnię. Fronty kuchenne wykończone materiałem imitującym drewno lub kamień,  mieniące się wysokim połyskiem szklanego laminatu, a do tego cechujące się znaczną wytrzymałością - brzmi świetnie, prawda?

Rauvisio crystal decor sprawdzi się bardzo dobrze nie tylko na frontach mebli do kuchni. Materiał ten możesz wykorzystać również do wykończenia innych płaszczyzn w pomieszczeniu np. ściany pomiędzy dolnym, a górnym rzędem szafek.

Co sądzisz o szklanym laminacie? Aranżacje kuchni tego typu to świetny sposób, aby stworzyć wygodne i piękne pomieszczenie. Co więcej, szkło polimerowe sprosta oczekiwaniom nawet najsurowszych sędziów, czyli dzieci. Z powierzchni laminatu można łatwo usunąć ślady palców, więc maluchy będą mogły poznawać świat kulinariów tak, jak lubią najbardziej, czyli sprawdzając wszystko własnymi rękami. Co więcej - na laminacie można pisać za pomocą specjalnych flamastrów, więc wspólne gotowanie w kuchni wykończonej za pomocą szkła polimerowego Rauvisio crystal, będzie świetną zabawą dla całej rodziny.

Autor: Kamila Zalińska-Woźny