Data modyfikacji:

Trendy kolorystyczne na 2018 rok

Oficjalnie mija powoli szósty miesiąc roku. Choć trudno w to wierzyć,  pół roku jest już za nami i czekają nas nowe kolorystyczne przewidywania na rok 2018. Jeśli jesteście ciekawi, co szykują dla nas wnętrzarscy specjaliści, koniecznie przeczytajcie dzisiejszy artykuł.

Jednym z najważniejszych trendów designerskich, które prezentowane są rok rocznie przez specjalistów w dziedzinie aranżacji, dekoracji i projektowania wnętrz, są oczywiście trendy kolorystyczne. W końcu, jeżeli ktoś planuje kupno nowych mebli, przemalowanie domu czy po prostu małą renowację, kolory są dla niego bardzo ważne. Nic więc dziwnego, że pojawiły się już nowe propozycje trendów kolorystycznych.

Sherwin-Williams Paints

Amerykańska marka związana głównie budownictwem, Sherwin-Williams, a dokładnie jej dział zajmujący się farbami i pokryciami etc. – Sherwin-Williams Paint, co roku mniej więcej w tym samym czasie ogłasza swoje propozycje kolorystycznych trendów na nadchodzący rok. Rok 2018 ma być według nich ucieleśnieniem ducha współczesnego życia. W tym celu mają służyć ich trzy najnowsze palety kolorystyczne: Affinity (pokrewieństwo, powinowactwo, bliskość), Connectivity (łączność, powiązanie), Sincerity (szczerość). Każda z tych trzech palet inspirowana jest właśnie kulturą kolektywną, dla której najważniejszy jest dany moment, zarówno jeśli chodzi o modę, jak i technologię. Palety te świetnie ukazują aurę nadchodzącego roku, od którego wymaga się, by był pełen postępów.

Affinity

Ta paleta kolorów raczy nas uderzającym błękitem, żywiołowej fuksji i uspokajającego i spajającego całość brązu. Baza z naturalnych brązów wspaniale wyeksponuje szereg żywych kolorów , od rózu po błękity.  jest przez twórców rozumiana jako celebracja połączenia ludzi i miejsc. Sherwin-Williams tłumaczy, że inspiracją była zmiana naszego poczucia i rozumienia wspólnoty – miasta, do tej pory tak bardzo ograniczone przez ich zamknięcie na lądzie, stają się teraz światowymi centrami rzemiosła i gastronomii. Podąża za tym era udostępniania i kultury uczestnictwa – dzielimy się naszymi domami, autami w takim samym stopniu jak wiedzą (e-learning) – to wszystko tworzy tzw. kulturę codziennego nomadyzmu – mamy obsesję na punkcie wędrowania. Twórcy palety Affinity określają tę paletę jak dobry wypoczynek: relaksujący a jednocześnie pełen niespodzianek.

Connectivity

Connectivity oferuje nam kolory inspirowane innowacjami technologicznymi, mamy więc: pikselowy pomarańcz, cyfrowe błękity i zielenie, do tego soczysty żółty w wysokiej rozdzielczości. Miłośnicy techniki stali się obecnie nowymi hipisami – to wszystko przez ich przełomowe idee i utopijne ideały. Dolina Krzemowa, Austin, Berlin czy Pekin to centra skupiające wszelki technologicznych maniaków. Taka jest również paleta Connectivity – nowoczesna, zabawna. Connectivity daje nam ciemne wodniste odcienie błękitów, które zbalansowane zostały przez neutralne, ciepły żółty i energetyczne purpury. By dodać do Waszego domu trochę nowoczesności, wplećcie w jego kolorystkę odrobinę odcieni, inspirowanych technologią, najlepiej balansując je tak potrzebnymi naturalnymi tonami szarości i kremów.

Sincerity

Miłośnicy minimalizmu mogą być jednak spokojni. Rok 2018, mimo jego rewolucyjnych pomysłów, nie porzuca tak ukochanego przez wielu minimalizmu we wnętrzach. Paleta Sincerity podchodzi do tego tematu w nowy, odświeżony sposób. Jak opisują twórcy – milczenie nie jest już dłużej puste, w ręcz przeciwnie – jest rzadka i przepełniona możliwościami. Sincerity inspiruje się świadomym życiem i tworzeniem środowiska, które pozwoli nam się na chwilę odłączyć od codziennej rutyny i zabieganego życia, i naładować nową, dobrą energią. Pomogą nam w tym miękkie, jakby nieco zmyte naturalne barwy – zielenie i bezpieczne róże, które współpracują, by stworzyć harmonię. Jeśli uwielbiacie minimalistyczne wnętrza, odejdźcie od wyraźnych jasnych i ciemnych kontrastów, zamiast tego opanujcie wspaniałą płynność barw. W Sincerity chodzi właśnie o odrzucenie ostrych linii na rzecz piaskowych brązów, stonowanych szarości i zamglonych zieleni, które idealnie się harmonizują. Ideą jest porzucenie ścisłych schematów kolorystycznych, by odkryć piękno organicznych odcieni, które pięknie mieszają się z kolejnymi barwami.

Która z tych trzech palet podoba Wam się najbardziej? Jakie według was będą modne kolory ścian 2018?

Sprawdź więcej wnętrzarskich trendów 2018

Autor: Oliwia Górska