Data modyfikacji:

Urządzamy letni balkon - zainspiruj się naszymi pomysłami

Letni balkon powinien przyciągać wzrok kolorem, dodatkami i pomysłem. W modzie są aranżacje inspirowane wakacyjnymi wojażami, ale równie dobrze sprawdzi się minimalizm przełamany akcentami roślinnymi. W gronie naszych propozycji znalazły się balkony reprezentujące rozmaite style.

Minimalistyczny, letni balkon zwraca uwagę dzięki dodatkom z wikliny – donicę z roślinami wsadzono w kosz, a na suficie znalazła się lampa z wyplatanym abażurem. W naturalny trend wpisuje się również stolik z blatem wykonanym z desek. Za sprawą tych dodatków prosta, współczesna aranżacja zyskała nieco cieplejszego i zarazem bardziej eleganckiego charakteru.

http://www.interiorish.com

Ten letni balkon przynosi na myśl klimat egzotycznej plaży dzięki rattanowym fotelom oraz kanapie ze składanym daszkiem, którą można spotkać również na plaży. Efekt potęguje podłoga wyłożona drewnianymi panelami oraz poduszki w barwach arbuza i papai. Powiew egzotyki wprowadzają również białe donice oraz rzeźba widoczna za jednym z foteli.

Morska bryza w wielkim mieście – ten letni balkon podporządkowano stylowi marynarskiemu. Szczeble drewnianej ławeczki służącej jako kwietnik zostały pomalowane na różne odcienie błękitu, a morski charakter aranżacji podkreśla wisząca lina i muszla. Wzrok przyciąga również baldachim imitujący błękitne niebo, który chroni przed palącym słońcem.

www.diy-enthusiasts.com

Lampiony upiększą każdy letni balkon, niezależnie od sposobu, w jaki go urządzimy. W tym przypadku oświetliły go girlandy niewielkich lampek, oplecione wokół barierek i zwisające ze ścian. Alternatywą dla lampionów z papieru, zwykle zasilanych prądem, mogą być latarnie na świece, które również można powiesić lub ustawić w wybranym miejscu.

Bardzo skromny, letni balkon nabrał życia dzięki akcentom w różnych odcieniach zieleni i żółci, z soczystą lionką na czele. Na podłodze wyłożono pasiastą matę, na krześle – poduchy, a na stoliku stanęły zielonkawe wazony. Akcenty roślinne to również wiszące na barierce doniczki z kwiatami oraz stojące snopy trawy pełniące funkcję dekoracji.

Autor: Kasia Szulik