Data publikacji:

Walentynkowe dekoracje DIY - wiszące kwiatowe serce

Walentynki coraz bliżej, jeśli planujecie romantyczny wieczór w domu, powinniście zastanowić się nad pasującymi dekoracjami, które podkreślą wyjątkowość tego wieczoru – najlepiej takimi, które zrobicie samodzielnie! Co powiecie na walentynkowe serce? Przeczytajcie, jak się do tego zabrać w dzisiejszym artykule.

Nic nie zastąpi ręcznie robionych dekoracji – podkreślają one to, jak bardzo zależy nam na danej osobie (przecież to właśnie dla niej babrzemy się w kleju i próbujemy wyciąć chociaż jedno równe serce…). Dekoracje takie są moim zdaniem również świetnym pomysłem na prezent.

Dziś przygotowałam dla Was pierwszą z kilku walentynkowych dekoracji: wiszące serce z kwiatów. Bardzo efektowne, cudnie wyglądać będzie na tle białej ściany czy okna lub zawieszone nad stołem (choć wtedy musicie nakleić kwiaty z obu jego stron. W zupełności wystarczy jago samodzielna ozdoba lub w towarzystwie świeżych bukietów kwiatów, czy różowych dekoracji stołu. To po prostu świetny pomysł na walentynkową dekorację, która nie wymaga wcale dużo pracy.  Oto i ono ^^

Wiszące kwiatowe serce

Czego potrzebujecie?

- duża kartka papieru

- ołówek

- sztuczne kwiaty (ok.12 sztuk, najlepiej dużych, by szybciej zapełnić serce)

- klej na gorąco

- nożyk do wycięcia styropianu (np. ząbkowany nóż do chleba czy elektryczny nóż do krojenia indyka)

- haczyk

- przeźroczysta żyłka do podwieszenia serca

-*2 listewki (opcjonalnie – do zrobienia strzały, która przebija serce)

-*papier brokatowy (do ozdobienia strzały z listwy)

Krok 1

Na kartce narysujcie serce (kształt i rozmiar wedle Waszego uznania) a następnie wytnijcie i przyłóżcie je do styropianu i wytnijcie z niego ten kształt (jeśli nie ufacie swoim zdolnościom manualnym i boicie się, że wytniecie je krzywo, odrysujcie je najpierw delikatnie na styropianie.

Krok 2

Gdy wycięliście już serce ze styropianu, przygotujcie kwiaty, które do niego przykleicie. Musicie odciąć lub wyjąć ich łodyżki (jeśli je odcinacie, pamiętajcie, by nie uszkodzić struktury kwiatu, inaczej się rozpadnie), potrzebne nam będą same pączki i rozwinięte kwiaty. Następnie przyklejcie je do styropianu przy użyciu kleju na gorąco. W poradniku zastosowano trzy odcienie różu (najjaśniejsze na górze, potem ciemniejsze i najciemniejsze na dole). Dla ułatwienia sobie pracy, zacznijcie klejenie od zewnętrznej krawędzi, potem sam środek i na koniec środkowa część.

Krok 3*

Jeśli chcecie, możecie z cienkich listewek wyciąć strzałę, ważne byście przedzielili ją na pół – jedną jej końcówkę przykleicie potem z jednej strony, drugą z drugiej tak, by wyglądała, jakby przebijała serce na wylot. Wyciętą z listewki strzałę pokryjcie brokatowym papierem. Wszystkie kawałki strzały i papier przyklejcie na gorący klej.

Krok 4

Kolejnym krokiem jest przyklejenie haczyków na każdym z łuków serca I przyczepienie następnych dwóch do sufitu, w miejscu, w którym będziemy chcieli serce zawiesić (mniej więcej w tej samej odległości od siebie, w jakiej są haczyki przyklejone do serca). Następnie zaczepcie serce na haczykach za pomocą żyłki.

Krok 5*

Jeśli zrobiliście także strzałę, gdy serce będzie już wisiało w wybranym przez Was miejscu, doczepcie dwie części strzały na jego przeciwległych końcach.

I gotowe!

Co sądzicie o takiej walentynkowej ozdobie?

Autor: Oliwia Górska