Data modyfikacji:

Walentynkowe DIY: poduszki-serca

Zaczynamy wielkie odliczanie – do Walentynek zostało już tylko 5 dni. Jeśli więc nie macie jeszcze wybranych walentynkowych dekoracji lub szukacie wyjątkowego prezentu dla równie wyjątkowej osobie, mam dla Was idealny pomysł - ozdobne poduszki w kształcie serca, zrobione ze starego swetra! Zaciekawieni? Przeczytajcie dzisiejszy artykuł!

Pora na kolejny wpis serii walentynkowe DIY. Tym razem coś jeszcze prostszego! Jeśli macie w domu jakieś stare swetry, których chcieliście się pozbyć, zaczekajcie jeszcze chwilkę! Mam świetny pomysł, jak dać im drugą szansę – wykorzystajcie je jako poszewki na Wasze nowe walentynkowe poduszki w kształcie serca.

Zaczynamy?

Potrzebne rzeczy:

- kartka papieru/karton

- ołówek

- maszyna do szycia / przybory do szycia, jeśli wolicie szyć ręcznie

- stary sweter (jeden lub kilka ;))

- wata do wypełnienia poduszek

Przygotowanie:

Krok 1:

Najpierw narysujcie na kartce lub kartonie wzór Waszego serca i wytnijcie go. Posłuży on nam za miarkę.

Krok 2:

Przekręćcie sweter na lewą stronę, przyłójcie do niego wzór swetra i wytnijcie (możecie przypiąć je do niego szpilkami, by upewnić się, że wszystko pozostanie równe. Pamiętajcie, by upewnić się, że sweter leży równo ułożony na płaskiej powierzchni i nic się nie zagięło.

Krok 3:

Gdy uzyskacie już dwie części Waszego serca, przypnijcie szpilkami jego krawędzie i zszyjcie je wzdłuż jego zewnętrznej krawędzi (maszyną lub ręcznie), pozostawiając ok. 5-7 cm przestrzeń, przez którą włożycie za chwilę watę.

Krok 4:

Przekręć serce na drugą stronę i zacznijcie je wypełniać, dopóki nie będzie dość twarde (musi przecież zachować kształt ;)).

Krok 5:

Przy użyciu igły i nitki zszyjcie resztę materiału, przez którą wkładaliście watę.

I gotowe!

Zróbcie tyle, poduszek, na ile macie ochotę. Ozdóbcie nimi dom lub podarujcie je wybranej osobie.

Podobają Wam się takie poduszki-serca?

Autor: Oliwia Górska