Data modyfikacji:

Wielkanocne DIY: pudełko na prezent od Zajączka

Wielkanoc coraz bliżej. Jeśli planujecie obdarować swoich najbliższych drobnymi prezentami i zastanawiacie się nad odpowiednią oprawą, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł! Znajdziecie w nim prostą instrukcję, która pokaże Wam, jak samodzielnie wykonać urocze pudełka prezentowe – idealne na Wielkanoc!

Każdy, nawet drobny upominek, sprawi przyjemność obdarowanej osobie. Myślę jednak, że warto czasem dołożyć jeszcze odrobinę wysiłku, by dopracować każdy szczegół. Jedną z takich rzeczy jest dla mnie opakowanie. Oczywiście, wręczenie komuś pudełka czekoladek, które bardzo często są już fabrycznie pięknie zapakowane jest jakąś opcją. Jeśli jednak macie odrobinę wolnego czasu i chęci, proponuję Wam wykonać opakowanie samodzielnie – zobaczycie, będzie warto (zauważycie to po minie obdarowanej przez Was osoby). Zbliża się Wielkanoc (zachęciła mnie do tego również jedna z czytelniczek, która pytała o inspiracje w komentarzu), postanowiłam więc zaproponować Wam wielkanocne pudełka na prezent, które w bardzo prosty sposób możecie wykonać samodzielnie.

Potrzebne materiały:

- biała i żółta kartka A4, z której zrobicie pudełko (biała dla króliczka i żółta dla kurczaczka) – dobrze, by były one nieco grubsze od zwykłych kartek (200gm)

- jeden mały, biały pompon, z którego zrobicie ogon króliczka

- klej

- czekoladowe jajka, cukierki lub inne smakołyki, które zamierzacie komuś podarować

*- rafia lub inny rodzaj wypełnienia (nada to całości nieco bardziej prezentowy charakter)

- dwa wzory, które wydrukujecie na kolorowych kartkach (możecie też spróbować przerysować każdy ze wzorów) - Kliknijcie na nazwę zwierzaka, by pobrać wzór: króliczek i kurczaczek

Przygotowanie:

Właściwie musicie tylko wyciąć, złożyć, skleić i wypełnić pudełko i gotowe! Proste, prawda?

Krok 1

Wydrukujcie wzory na każdej kartce – białej dla króliczka i żółtej dla kurczaczka.

Krok 2

Wytnijcie poszczególne elementy każdego z pudełek za pomocą noża do papieru lub nożyczek.

Krok 3

Delikatnie zegnijcie każdą z linię zgięcia. Możecie użyć do tego tylnej części nożyka, by uzyskać gładkie krawędzie i ostre rogi.

Krok 4

Zacznijcie sklejać każdą z zakładek – o wiele prościej jest sklejać jedną zakładkę na raz i przytrzymać ją chwilę we właściwej pozycji, by idealnie dopasowała się do krawędzi.

Wskazówka: w sieci bardzo rekomendowany jest klej UHU - znajdziecie go TUTAJ.

Kontynuujcie sklejanie zakładek – dwóch po bokach i czterech u podstawy pudelka , by otrzymać idealny sześcian.

Wskazówka: Każda zakładka jest oznaczona na szablonie, a cały proces dopasowywania zakładek jest bardzo intuicyjny – upewnijcie się jedynie, że nie skleiliście otworu pudełka – musicie go przecież czyś wypełnić ;)

Krok 5

Teraz pora dodać elementy 3D, które „ożywią” nieco nasze pudełka i sprawią, że nikt im się nie oprze! Mowa oczywiście o skrzydełkach, grzebyku i dzióbku dla kurczaczka i łapkach, wielkanocnym jajku, uszkach i ogonku dla króliczka.

Krok 6

Wypełnijcie pudełko rafią i słodyczami i gotowe!

Jak podoba Wam się taki pomysł na pudełko na prezent od Zajączka?;)

Autor: Oliwia Górska