Data modyfikacji:

Wiosenne DIY – biało-miedziane doniczki na sukulenty

Nie wiem, czy zauważyliście ale moda na sukulenty trwa i nigdzie się nie wybiera! Małe, wdzięczne i kolorowe zdobywają coraz więcej miłośników, zwłaszcza z powrotem wiosny. Poza tym nie ma nic lepszego niż odrobina wiosennego DIY. Jeśli więc kochacie sukulenty i miedziane dodatki – ten tutorial jest właśnie dla Was!

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Wraz z powrotem słońca, my wracamy do naszych ogródków. Jeśli jednak nie należycie do grona szczęśliwców, którzy posiadają swój kawałek ziemi, w której mogą się „kwiatowo wyżywać” – nie martwcie się! Przygotowałam dla Was prosty poradnik, który pomoże Wam stworzyć ogród w Waszym domu. Na pierwszy ogień – biało-miedziane doniczki na sukulenty!

Do wykonania tych uroczych doniczek będziemy potrzebować:

- małych, kwadratowych, szklanych wazoników (mogą to być tez małe świeczniki na podgrzewacze)

- białej farby w spreyu

- lakieru akrylowego w spreyu (bezbarwnego)

- foliowej taśmy w miedzianym kolorze

- nożyczek

By przygotować te urocze doniczki, musicie:

Krok 1

Przetrzyjcie szklane wazoniki ściereczką nasączoną alkoholem i pomalujcie je dokładnie na biało, używając białej farby w spreyu. Pilnujcie, by całkowicie pokryć szklaną powierzchnie. Najlepiej zaaplikujcie trzy delikatne warstwy farby na każdej ze ścianek – pamiętajcie, by odczekać minutę między kolejnymi warstwami.

Krok 2

Każdą ze ścianek potraktujcie kilkoma lekkimi warstwami lakieru, to pomoże zabezpieczyć Waszą pracę. Przed kolejnym krokiem ostawcie doniczki do całkowitego wyschnięcia – najlepiej na 24 godziny.

Krok 3

Wykorzystajcie miedzianą folię i zacznijcie przyklejać ją na całkowicie wysuszoną powierzchnię doniczki, zaczynając od środkowego paska, który przyklejcie po przekątnej naczynia (potem przejdźcie do pasków na zewnątrz a potem do tych pomiędzy). Dokładnie wygładzajcie paski palcami, by nie powstały żadne zgrubienia i nierówności. Po każdej aplikacji odetnijcie każdy wystający odcinek foli.

Wskazówka: Zmieńcie wzór na połowie doniczek – zaczynając z lewego rogu zamiast prawego. Stworzycie wtedy urocze pary, które będą się ładnie razem prezentować ;).

Krok 4

Zasadźcie Wasze sukulenty i rozmieście je po całym domu! ;)

Jak podobają Wam się te biało-miedziane doniczki?

Autor: Oliwia Górska