Data modyfikacji:

Wnętrzarskie inspiracje: farba tablicowa

„Szkolny” akcent we wnętrzu zwykle kojarzy się z pokojem dziecięcym lub kuchnią, ale farba tablicowa z powodzeniem sprawdzi się w każdym pomieszczeniu i pomoże uruchomić wyobraźnię i kreatywność wszystkim domownikom.

Lista zakupów, obiadowe menu, plan lekcji czy umówione spotkanie. Zamiast obklejać lodówkę karteczkami, lepiej umieścić te informacje na ścianie pokrytej farbą tablicową.

www.blog.naver.com

Wielkość przestrzeni do malowania jest kwestią gustu – na ten cel możemy poświecić całą ścianę lub jej fragment, przy okazji dekorując kuchnię. Zapominalscy mogą pokryć farbą tablicową fronty szafek by opisać, co się w nich znajduje.

Farba tablicowa sprawdzi się także w salonie lub sypialni, jako płótno dla domownika z artystyczną duszą lub przestrzeń do samodzielnej aranżacji.

www.fengshuidana.com

Na takiej ścianie można np. powiesić zdjęcia lub obrazy w antyramach i obrysować je według własnego gustu, wypisać listę filmów do koniecznego zobaczenia lub skatalogować ulubione wina, by nie zapomnieć, które najlepiej umili wieczorny seans.

W pokoju dziecka strefa farba tablicowa umożliwi nieskrępowany wyraz artystyczny. Powinna wyraźnie odróżniać się od innych ścian, by maluch wiedział, gdzie wolno mu malować. W tym pokoju farba tablicowa sprawdzi się też na szafkach, które można opisać.

www.decoist.com

Z kolei tablicowa ściana w gabinecie może zastąpić notatki i poprzyklejane wszędzie karteczki – inspiracje, daty spotkań czy nazwiska lub frazy mogą znaleźć się właśnie na niej.

www.indulgy.com

Farba tablicowa jest dostępna w sklepach, ale taki materiał do dekoracji można również wykonać samodzielnie. Do szklanki, czyli około 200 ml farby lateksowej w wybranej barwie trzeba dodać 2 łyżki masy fugowej i dobrze wymieszać całość. Wybraną powierzchnie trzeba pokryć warstwą farby kilka razy i poczekać do wyschnięcia.

Autor: Kasia Szulik