Data modyfikacji:

Jak zabezpieczyć się przed niechcianymi „gośćmi” przy pomocy moskitier okiennych?

Komary, muchy, ćmy i inne latające owady w domu to prawdziwa zmora latem. W największych ilościach występują w okolicach lasów i na wsiach, ale mieszkańcy miast również nie są wolni od tego problemu. Jeśli nie wyobrażasz sobie spania latem przy zamkniętym oknie, a jednocześnie zależy Ci na niczym niezmąconym odpoczynku, zdecyduj się na moskitiery do okien dachowych, których używanie jest najskuteczniejszą metodą ochrony przed insektami w domu. Ale to nie jedyna ich zaleta!
Moskitiera w oknach dachowych

Z tekstu dowiesz się:

 • jak za pomocą moskitier uniknąć inwazji owadów na poddaszu,
 • jakie dodatkowe zalety posiada moskitiera dachowa,
 • w jakich pomieszczeniach warto zamontować moskitiery,
 • dlaczego moskitiera dobrej jakości jest opłacalną inwestycją.

Moskitierami nazywamy siatki do okien o bardzo małych oczkach. Montuje się je w oknach, a czasami także na drzwiach balkonowych czy nad łóżkiem (w formie baldachimu). Jeśli jesteś posiadaczem domu z poddaszem, będziesz potrzebować siatek dopasowanych do potrzeb okien dachowych. W takim wypadku zwróć uwagę na moskitiery na okno dachowe VELUX. Są one montowane od wewnątrz pomieszczenia i dają niezawodną ochronę, która pozwoli Ci swobodnie korzystać z okien dachowych, a jednocześnie uniemożliwi owadom dostanie się do środka.

Moskitiera – owadom wstęp wzbroniony!

Latem z pewnością chcesz, aby do pomieszczeń w Twoim domu docierało możliwie najwięcej świeżego powietrza. Lubisz wieczorny relaks przy otwartych oknach? Wyższa temperatura i zapalone światło przyciągają jednak nieproszonych gości: owady. Najskuteczniejszą metodą, która uniemożliwi im dostęp do wnętrza domu czy mieszkania, jest montaż moskitiery. Stanowi ona nieprzekraczalną barierę dla niechcianych gości, a co za tym idzie – pozwala zrezygnować ze środków odstraszających (sprayów, świec itp.), które bazują na działaniu substancji chemicznych i mają różny stopień skuteczności.

Co ważne, moskitiera, pomimo tego, że jest skuteczną blokadą dla owadów, jednocześnie nie ogranicza dostępu do słońca i świeżego powietrza. Możliwe jest to dzięki:

 • wytrzymałej, przezroczystej siatce, nieprzesłaniającej widoku, odpornej na wiatr i inne trudne warunki atmosferyczne,
 • specjalnej konstrukcji pozwalającej na swobodne otwieranie okien i wietrzenie pomieszczenia.
Moskitiera w oknie na poddaszu

Moskitiera okienna – inne zalety, które warto poznać

Skuteczne blokowanie dostępu natrętnych owadów do wnętrza domu to z pewnością wystarczająca zaleta moskitiery. Sprawdź jednak, na czym jeszcze polega przewaga tego sposobu ochrony przed insektami w porównaniu z innymi metodami. Korzyści mogą Cię zaskoczyć!

Moskitiera zapewnia również:

 • ograniczenie ilości pyłków dostających się do wnętrz – kwestia szczególnie istotna dla alergików,
 • metodę przyjazną zwierzętom – moskitiery okienne nie wyrządzają żadnej krzywdy owadom, jedynie powstrzymują je przed przedostaniem się do pomieszczenia; inaczej niż w przypadku lepów, pułapek czy lamp,
 • oszczędności – dobrej jakości moskitiera może posłużyć Ci przez długie lata, co w perspektywie czasu będzie stanowić dużo mniejszy wydatek niż kupowanie środków odstraszających,
 • ochronę zdrowia – jeśli nie stosujesz chemicznych środków na owady, nie szkodzisz również sobie (silne środki owadobójcze mogą zaburzać działanie układu oddechowego i nerwowego),
 • prosty montaż – moskitierę instaluje się na wewnętrznej stronie okna, a cały proces jest prosty i z powodzeniem możesz zrobić to samodzielnie.

Moskitiera – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Moskitiery okienne VELUX nadają się do zamontowania na każdym oknie dachowym. Sprawdzą się szczególnie:

 • w kuchni, gdzie apetyczne zapachy mogą wabić insekty,
 • w pokoju dziecięcym, który powinien zapewniać najmłodszym członkom rodziny niezakłócony sen, zabawę i naukę,
 • w każdym innym pomieszczeniu, w którym chcesz pracować, spać czy relaksować się przy otwartym oknie.

Moskitiery okienne – wybierz produkt dobrej jakości

Kluczowym kryterium wyboru powinna być dla Ciebie jakość moskitiery okiennej. Tańsze modele mogą się okazać po prostu nieopłacalne – wiatr czy deszcz spowodują, że już za kilka tygodni trzeba będzie wymienić moskitierę na nową. Moskitiery do okien VELUX są skuteczne i wytrzymałe, a dodatkowo posiadają trzyletnią gwarancję, dzięki której masz pewność, że wybierasz produkt na długi czas.

Moskitiera to najskuteczniejszy sposób na zamknięcie Twojego domu dla owadów! Sprawdź moskitierę VELUX i ciesz się poddaszem bez insektów – nawet przy zapalonym świetle i otwartym oknie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o moskitierach? Przeczytaj artykuł Moskitiery do okien - najważniejsze właściwości.

Tekst: artykuł partnera