Data publikacji:

Złoto we wnętrzach: przegląd inspiracji

Barwa gwiazdkowych dekoracji będzie przypominać o błogich, świątecznych chwilach przez cały rok. Złoto we wnętrzach prezentuje się bardzo efektownie, ale by uniknąć efektu karykatury lepiej stosować je z umiarem i tonować neutralnymi barwami. Nasze propozycje pokazują, jak robić to umiejętnie.

Złota ściana za łóżkiem, zamieniła klasyczną, stonowaną sypialnię w luksusowe i designerskie wnętrze. Efekt podkreśla lampa w kształcie słońca, która rzuca na tapetę długie promienie. Złoto nie przytłoczyło sypialni, ponieważ reszta wyposażenia jest utrzymana w neutralnych barwach – szafki, dodatki i lampy są białe, narzuta ma kolor zgaszonej zieleni, a wezgłowie jest złocisto-beżowe.

Minimalistyczny salon w stylu retro potrzebował elementu, który doda mu charakteru. W tym celu fragment jednej ze ścian pomalowano na złoto, a granicę między starym i nowym kolorem podkreślono czarnym obramowaniem. Błyszcząca ściana w ciemnej oprawie tworzy przykuwająca wzrok kompozycję z dekoracyjnymi kulami ustawionymi na podłodze.

Złoto wypada świetnie również w detalach – w tej łazience znalazło się na mozaikowych płytkach, którymi wyłożono ścianę za wanną. Złote kostki mienią się w słońcu tworząc bardzo efektowną, ale równocześnie subtelną dekorację. W tę estetykę dobrze wpisała się tradycyjna, srebrna bateria z czarnymi wykończeniami, która przełamuje kolorystyczną monotonię złota i kremu.

Dzięki złotym dodatkom minimalistyczna, czarno-biała łazienka zyskała luksusowego sznytu. Złoty obraz, lustro i szafka przybliżają ją do estetyki glamour, ale jednocześnie jej nie przytłaczają. Misterny fotel w stylu Ludwika byłby tu przesadą, więc zamieniono go lekkie, nowoczesne krzesło z tworzywa sztucznego.

Złoto i diamenty, z których składa się pierścionek zaręczynowy, są synonimem romantyzmu. Podobne akcenty można odnaleźć w sypialni ozdobionej piękną, biało-złotą tapetą we wzór piwonii. Na jej tle widzimy proste, beżowe łóżko z pościelą udekorowaną złotym wzorem i białą szafkę nocną z drobiazgami, nad którą zawisła dyskretna lampka w kształcie kuli.

W tej kuchni z pewnością powstają potrawy z najwyższej półki. Złoto i czerń w tym wydaniu symbolizują luksus, podkreślony przez zastosowanie wykończeń z błyskiem. Fronty szafek są lustrzane, a ścianę nad blatem wyłożono złotą mozaiką. Wzrok przykuwa również lampa, a także blat z czarnego marmuru.

www.shelterness.com

Autor: Kasia Szulik