Data modyfikacji:

Jak zrobić kreatywny kalendarz adwentowy?

Wielkie świąteczne odliczanie już się rozpoczęło – upływ dni do gwiazdki wyznacza kalendarz adwentowy, który każdego dnia sprawia dzieciom (lub dorosłym) drobną niespodziankę. Zachęcamy do samodzielnego stworzenia tej dekoracji oraz podsuwamy kilka pomysłów na praktyczne i kreatywne kalendarze. Zobacz, jak zrobić kalendarz adwentowy.

kalendarz adwentowy

DIY kalendarz adwentowyz papieru

W dziecięcym pokoju, zamiast klasycznej bombonierki z okienkami, może się pojawić kalendarz adwentowy inspirowany zimowym lasem. Papierowe choinki zwierzaki, góry czy chmurki można ustawić na półce lub parapecie. Do ich wykonania wystarczy kolorowy karton, klej i odrobina wyobraźni – taki widok z pewnością wywoła uśmiech na dziecięcej buzi.

Jak zrobić kalendarz adwentowy ze… skarpetek

Jeśli skarpetki twoich dzieci wyjątkowo często się gubią, wykorzystaj te kolorowe i niesparowane, by stworzyć kalendarz adwentowy. Wystarczy kawałek sznurka, kilka klamerek i numerki wypisane na kawałkach papieru, by stworzyć niebanalną dekorację. Do skarpetek możesz powrzucać cukierki, owoce, lizaki, orzechy lub inne drobiazgi, które sprawią przyjemność dzieciom.

Pomysł na kalendarz adwentowy z pudełek

Kalendarz adwentowy z pudełek ułożonych w kształcie choinki wymaga nieco pracy, ale tak powstała piramida jest bardzo efektowna. Pudełka możesz zrobić ze zwykłego kartonu i ozdobić wedle uznania, najlepiej z pomocą innych domowników. Ich wielkość jest kwestią wyboru, więc we wnętrzu paczuszek mogą znaleźć się również nieco większe upominki, będące np. częścią prezentu na gwiazdkę.

kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy DIY z pudełek po zapałkach

Zużyte pudełka po zapałkach to także świetny materiał na kalendarz adwentowy. Po ich sklejeniu każde zmienia się w osobną szufladkę, w której można ukryć słodycze lub liściki z nagrodą, taką jak wspólne lepienie bałwana, seans ulubionej bajki czy wyjście do kina.

Kalendarz adewntowy – jak zrobić kalendarz w stylu skandynawskim

Niewielkie paczuszki, koperty lub inne pojemniki z papieru doczepione do grubego kartonu czy płyty pilśniowej to również kreatywny pomysł na kalendarz adwentowy DIY. Dzięki zastosowaniu brązowego papieru do pakowania i czerwonych wstążek, dekoracja nabrała skandynawskiego ducha. Taka dekoracja może zawisnąć na kuchennej ścianie.

kalendarz adwentowy

DIY kalendarz adwentowy z klamerek

Kalendarz adwentowy na bazie klamerek wykorzystuje te sam dobór kolorów, ale jest znacznie bardziej efektowny. Każdy ze spinaczy na pranie trzyma owiniętą w papier paczuszkę, w której znajdują się łakocie odmierzające dni pozostałe do gwiazdki. Klamerki przyklejono do deseczki, a numerki powstały z pomocą stempelków.

kalendarz adwentowy
Autor: Kasia Szulik