Data publikacji:

Jak zrobić: kolorowa zasłonka pod prysznic

Wasza łazienka wydaje Wam się nieco szara, smutna czy nudna? Szukacie sposobu na ożywienie tego wnętrza, najlepiej niskim kosztem? Jeśli tak, to dzisiejszy poradnik DIY jest właśnie dla Was! Przeczytajcie poniższy artykuł i dowiedzcie się, jak zwykła, przeźroczysta zasłonka pod prysznic może zyskać drugie życie.

Uwielbiam poradniki DIY, które pozwalają nadać całkiem nowy, świeży wygląd starym rzeczom. Dlatego właśnie sposób na odmienienie zwykłej, przeźroczystej zasłonki pod prysznic (w dodatku w banalny sposób) wydał mi się świetnym pomysłem. Jeśli jesteście fanami stylistyki pop-art, możecie wykorzystać wzór zaprezentowany poniżej, jeśli nie – stwórzcie swój własny!

Kolorowa zasłonka pod prysznic – potrzebne materiały:

- przeźroczysta zasłonka pod prysznic

- drukarka atramentowa i skaner

- papier do drukarki

- kolorowy papier

- winylowy papier do drukarek atramentowych

- nożyczki

Kolorowa zasłonka pod prysznic – przygotowanie:

Krok 1:

Na początek stwórzcie biało-czarną wersję Waszego wzoru. W przykładzie wykorzystano zdjęcia owoców. Potem wydrukujcie przygotowane obrazki (najlepiej rozmieszczając dwa na jednej stronie).

Krok 2:

Teraz zeskanujcie i wydrukujcie przygotowane wzory na kolorowym papierze.

Krok 3:

Wytnijcie z papieru kolorowe kształty, zeskanujcie je i wydrukujcie na winylowym papierze. Upewnijcie się najpierw, że dokładnie instrukcję dołączoną do papieru winylowego, by zastosować właściwe ustawienia drukowania.

Wskazówka: Po co wycinać najpierw wzory przed ich wydrukowaniem na winylowym papierze? By jak najbardziej oszczędzać tusz w drukarce ;)

Krok 4:

Po wydrukowaniu wzorów na papierze winylowym wytnijcie je i przyklejcie do zewnętrznej strony zasłonki pod prysznic. Dlaczego na zewnątrz? Ponieważ wzory od wewnętrznej strony są białe, a chcemy by były widoczne zaraz po wejściu do łazienki.

Gotowe! Kolorowa zasłonka po prysznic czeka na zawieszenie w łazience.

Jak podoba Wam się taka własnoręcznie ozdobiona zasłonka pod prysznic?

Autor: Oliwia Górska