Data modyfikacji:

Jak zrobić: świeca przeciw komarom z olejkiem z citronelli

Olejek z citronelli to święty Graal w walce z komarami. Te irytujące owady wprost nie znoszą jego zapachu. W dodatku olejek ten stosowany jest również na bóle głowy i wyczerpania nerwowe, co jest jego dodatkową zaletą. Jeśli więc nie wiecie już, jak radzić sobie z komarami, koniecznie przeczytajcie poniższy poradnik, a w nim – wspaniała świeca przeciw komarom z olejkiem z citronelli.

Olejek z citronelli to moje najnowsze odkrycie. Gdy dowiedziałam się, jak bardzo nienawidzą go komary, wiedziałam, że ma on ogromny potencjał. Świeca przeciw komarom z olejkiem z citronelli całkowicie odmieni Wasze letnie wieczory na świeżym powietrzu. Jeśli chcecie cieszyć się wieczorem bez komarów, koniecznie spróbujcie poniższy poradnik DIY.

Cytrynowa świeca przeciw komarom – potrzebne materiały:

- 90 gramów wosku sojowego

- przeźroczyste słoiki, w których zalejecie świeczki

- knoty

- klej na gorąco

- ołówki i taśma lub patyczki do lodów

- garnek do stopienia wosku

- olejek eteryczny z citronelli

- olejek eteryczny z trawy cytrynowej

Cytrynowa świeca przeciw komarom – przygotowanie:

Krok 1:

Na początek, używając kleju na gorąco przyklejcie knot na spód każdego ze słoików. Upewnijcie się, że są czyste i suche. By umieścić knot dokładnie na środku słoika, najlepiej, jeśli będziecie patrzeć od spodu słoika. To pozwoli Wam lepiej wycelować.

Krok 2:

Gdy przykleicie wszystkie knoty, odłóżcie wszystkie słoiki na bok, by klej całkowicie wyschnął.

Krok 3:

Garnek wypełnijcie woskiem i zacznijcie roztapiać go w kąpieli wodnej. W ten sposób zmniejszycie ryzyko, że wosk zacznie się przypalać i sprawicie, że będzie roztapiał się bardziej równomiernie. Jeśli jednak chcecie roztopić wosk w tradycyjny sposób, ustawcie garnek na małym ogniu i cały czas trzymajcie na nim oko. Ponieważ mimo że wosk potrzebuje dłuższej chwili, by zacząć się topić. Gdy jednak już zacznie, stopi się dość szybko.

Krok 4:

Gdy wosk rozpuści się już całkowicie, dodajcie olejek z citronelli i olejek z trawy cytrynowej. Odmierzając ilość kropelek każdego z olejków kierujcie się zapachem. Zapach citronelli może być dość intensywny, dlatego ten krok najlepiej wykonujcie na dworze.

Krok 5:

Gdy dodacie już olejki eteryczne, ustawcie słoiki na ręczniku, by zapobiec wyrównaniu się temperatury wewnątrz słoików z temperaturą na zewnątrz. Następnie wypełnijcie słoiki woskiem. Potem, używając taśmy, przyklejcie końcówkę knota do ołówka lub patyczka do lodów, by pomóc utrzymać knot prosto, dopóki wosk nie zastygnie.

Krok 6:

Odłóżcie słoiki na bok w cieniu i pozwólcie Waszym nowym świecom przeciw komarom wystygnąć całkowicie. Gdy wosk wystygnie, możecie zauważyć, że słoiki nie wydają się już tak napełnione, jak były zaraz po zalaniu woskiem. To całkowicie normalne – po prostu dolejcie więcej roztopionego wosku, by dopełni słoiki. Potem pozwólcie ponownie, by wosk stwardniał.

Krok 7:

Gdy wosk stwardnieje, odklejcie taśmę z ołówkiem/patyczkiem. Jeśli chcecie możecie jeszcze ozdobić słoiczki, ale proces tworzenia samych świec jest już gotowy.

Teraz wystarczy rozstawić świece i cieszyć się wieczorami bez komarów.

Taka świeca przeciw komarom z olejkiem z citronelli jest wspaniała – co sądzicie?

Autor: Oliwia Górska