Data publikacji:

Co powiesić na ścianie w przedpokoju?

Twój korytarz wydaje się być pusty i brakuje mu charakteru? Zadbaj o odpowiednie dodatki. Zapraszamy do artykułu, w którym podpowiadamy, co powiesić na ścianie w przedpokoju.

sciana

Co powiesić na ścianie w przedpokoju?

 • Lustro
 • Galeria obrazów lub plakatów
 • Makrama
 • Ozdoby z mchu
 • Rower
 • Ozdoby świetlne
 • Otwarte półki
 • Wieszak
 • Podkładki z rafii
 • Stare wiosła lub deska surfingowa

Co powiesić na ścianie w przedpokoju? Lustro

Jeśli zastanawiasz się, co powiesić na ścianie w przedpokoju, to lustro wydaje się być wyborem idealnym. Dlaczego? Ponieważ musi znaleźć się w każdym korytarzu i to niezależnie od tego, w jakim stylu jest on urządzony. Warto dodać, że lustro może być ozdobnym elementem, np. mieć złotą, stylizowaną ramę lub fantazyjny nieregularny kształt. Oczywiście najlepiej sprawdzi się duże lustro, w którym widać całą sylwetkę, ale na ścianie możecie też powiesić kompozycję kilku mniejszych okrągłych luster. Będą one wyglądać designersko.

Co na ścianę w przedpokoju? Galeria obrazów lub plakatów

Stworzenie galerii ściennej to świetny wybór nie tylko do salonu i sypialni, ale także do przedpokoju. Jak zaplanować taką galerię? Istnieje na to kilka sposobów:

 • Wyznacz górą i dolną granicę twojej galerii

  Czyli dokładny obszar, na którym powiesisz obrazy. Nie musisz wieszać ich symetrycznie, ale niech górę i dół wyznaczy jedna linia. To sprawi, że galeria będzie bardziej uporządkowana.

 • Postaw na trzy kolory przewodnie

  Lub mniej, jeśli będą to odcienie intensywne. Teraz właśnie w takich kolorach szukaj obrazów. Przykład? Do industrialnych korytarzy z naturalną cegłą będą pasować galerie bazujące na obrazach biało-czarno-czerwono-żółtych.

 • Kup jednakowe ramy

  Będzie to element spójny wszystkich obrazów i sprawi, że cała kompozycja stanie się bardziej uporządkowana.

 • Ułóż obrazy symetrycznie

  Na przykład pionowe plakaty trzy obok siebie w równych odstępach. Albo dwa poziome plakaty jeden nad drugim i trzy takie rzędy.

Jeśli szukacie modnych plakatów i obrazów do galerii ściennej do przedpokoju, to znajdziecie je poniżej.

Makrama – idealna ozdoba na ścianę w przedpokoju

Wpisuje się w styl boho, ale świetnie ozdobi nawet przedpokój w stylu eklektycznym. Na dużej ścianie najpiękniej będzie wyglądać duża makrama. W dodatku warto zadbać o kontrast – makrama z jasnego sznurka przyciągnie wzrok, jeśli powiesisz ją na ciemniejszej ścianie.

Przedpokój. Co powiesić na ścianie zamiast obrazu? Ozdoby z mchu

Cała ściana z mchu, pionowe pasy z mchu, a może ściana z mchu do połowy jej wysokości? Opcji może być wiele, ale jedno jest pewne – tak ozdobiony korytarz stanie się bardziej przytulny i zapanuje w nim przyjemny mikroklimat. Co więcej, mech na ścianę jest idealny nawet do pomieszczeń, w których nie ma okien. Z mchu możecie też zrobić zielone obrazy. Powieście na ścianie same ramy bez plakatów ani obrazów. W tym miejscu przyklejcie też do ściany mech. Stylowa dekoracja gotowa!

Praktycznie i modnie, czyli... rower na ścianie

Rower wiszący na ścianie w korytarzu, który dodatkowo będzie ozdobą? Czemu nie! Wystarczy kupić stojak i wyeksponować rower na ścianie. Nasza rada – nie róbcie tego na jasnej ścianie, ani na tapecie. Zamiast tego ten kawałek ściany pokryjcie tynkiem strukturalnym, płytkami lub naturalnym kamieniem czy betonem. Taka ściana wolniej się brudzi.

Co powiesić na ścianie w przedpokoju? Podkreśl ścianę ozdobami świetlnymi

Odpowiednio rozplanowane oświetlenie potrafi wspaniale ożywić wnętrze i dodać mu charakteru, a nawet sprawia, że będzie ono bardziej przytulne. Na ścianie w korytarzu możesz powiesić neon. Taki stylowy akcent sprawdzi się szczególnie w przedpokojach industrialnych i loftowych. Innym pomysłem może być dekoracja wykonana z okrągłych plafonów o prostej formie. Takie podświetlane koła wystarczy później powiesić w ciekawy sposób, np. tworząc geometryczne kształty, a nawet napisy.

Jak ozdobić ścianę w przedpokoju? Zawiesić otwarte półki

Możecie na nich ustawić rośliny i stworzyć tym samym zieloną ścianę. Oprócz tego możecie na takich otwartych półkach wyeksponować ozdobną ceramikę, obrazy lub inne przedmioty, np. zbierane przez was pamiątki z wakacji. Pamiętajcie, że same półki też mogą wyglądać ciekawie – wybierzcie chociażby te o kształcie heksagonalnym.

Co powiesić na ścianę w korytarzu? Wieszak

Mowa o dużych i ozdobnych wieszakach. Niektóre z nich wyglądają tak atrakcyjnie, że będą świetną ozdobą ściany. Do korytarza industrialnego sprawdzi się wieszak wykonany ze starych rur. Fani skandynawskich pomieszczeń lub tych urządzonych w klimacie boho z pewnością docenią wieszaki drewniane, np. ze starego drewna. Marzy ci się wieszak nietypowy? Pójdź na targ staroci, kup stare sztućce, wygnij je i przymocuj do ściany – staną się świetnym i nietypowym wieszakiem.

Podkładki z rafii – świetna ozdoba ściany w korytarzu

Ułożone jedna obok drugiej w dość nieregularny sposób stworzą ciekawą ozdobę, która z powodzeniem zastąpi galerię ścienną. Taka dekoracja sprawdzi się do przedpokojów w klimacie boho i etno.

Co powiesić na ścianie w przedpokoju? Stare wiosła, stara deska surfingowa

Tego typu dekoracje sprawdzają się zwłaszcza w domach i mieszkaniach urządzonych w stylu marynistycznym. Deskę surfingową możesz powiesić zarówno w poziomie, jak i w pionie. Jeśli zaś chodzi o wiosła, to radzimy powiesić je poziomo, jedno nad drugim.

A wy, co macie na ścianach we własnych przedpokojach? Postawiliście na efektowne dekoracje, takie jak galeria ścienna, czy skupiliście się na bardziej praktycznych akcentach, np. wieszaku i lustrze? Pamiętajcie, aby podczas urządzania wnętrz nie pomijać korytarza ani nie traktować go po macoszemu. To właśnie on jest przecież wizytówką waszego domu lub mieszkania.

Autorka: Klaudia Borycka