Data publikacji:

Cyber Monday – oczyszczacz powietrza. Jaki oczyszczacz powietrza kupić podczas Cyber Monday?


Cyber Monday to święto zakupowe, które powstało jako odpowiednik Black Friday w sklepach internetowych. W tym dniu warto szczególną uwagę zwrócić na wysokiej klasy sprzęty, które przydadzą się w okresie zimowym. Wśród nich znajduje się oczyszczacz powietrza, który w ostatnich latach zyskał na popularności. Dzięki niemu można usunąć z powietrza w domu między innymi smog. Jeśli szukasz ciekawych produktów do kupienia w Cyber Monday, oczyszczacz powietrza z pewnością zasługuje na twoją uwagę.
dyfuzor

Czym jest Cyber Monday?


Cyber Monday to pierwszy poniedziałek, który wypada w Stanach Zjednoczonych po Święcie Dziękczynienia. W 2021 roku jest to 29 listopada. Cyfrowy Poniedziałek po raz pierwszy obchodzono w 2005 roku. Obecnie zakupowe święto jest organizowane nie tylko w USA, ale w większości krajów świata.

Cyber Monday to internetowy odpowiednik Black Friday. W tym dniu ogłaszają się przede wszystkim sklepy online. W Czarny Piątek sprzedaje się najwięcej odzieży, natomiast Cyber Monday przyciąga głównie osoby poszukujące urządzeń elektronicznych.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów z okazji Cyber Monday?


Podczas zakupów z okazji Cyber Monday powinno się zwrócić uwagę na to, ile wynoszą obniżki cen i czy faktycznie opłaca się z nich skorzystać. Upusty w wysokości 10-15% może okazać się chwytem marketingowym. Często okazuje się, że ten sam produkt w konkurencyjnym sklepie kosztuje tyle samo bez obniżki. Promocja jest wtedy jedynie psychologicznym zagraniem, które ma na celu skłonienie do dokonania zakupu bez długiego zastanawiania się, czy taka decyzja jest rozsądna.

Przed dokonaniem zakupu wybranych towarów w ofercie Cyber Monday powinno się również sprawdzić, czy przecenione towary są atrakcyjną propozycją w porównaniu do innych produktów w ofercie. Może okazać się, że wyprzedaż dotyczy jedynie sprzętów, które stopniowo są zastępowane przez nowocześniejsze modele. Przykładowo, niektóre sklepy decydują się na obniżki cen urządzeń, które zalegają w magazynie od wielu miesięcy.

Jakie produkty warto kupić w Cyber Monday?


Podczas Cyber Monday uwagę warto zwrócić w szczególności na ofertę urządzeń AGD i RTV. Sklepy ze sprzętem elektronicznym organizują liczne promocje w tym dniu, oferując klientom wiele produktów za pół ceny lub w cenach obniżonych nawet do 70%. Kupujący mogą nabyć lodówki, kuchenki, mikrofalówki, czajniki, telewizory, komputery, a także inne sprzęty, których użytkowanie ułatwia codzienne życie.

W Cyber Monday oczyszczacz powietrza jest kolejnym sprzętem dostępnym w dobrej cenie. Jeśli przez cały rok zwlekało się z jego zakupem z powodu ważniejszych wydatków, w Cyfrowy Poniedziałek można to zmienić. Urządzenie warto kupić, by poprawić jakość powietrza w swoim domu. W okresie zimowym działanie urządzenia jest niezwykle ważne dla osób, które cierpią na schorzenia przewlekłe układu oddechowego i krwionośnego lub mają alergię. Zakupiony w Cyber Monday oczyszczacz powietrza znacząco poprawi komfort życia użytkowników, którzy z powodu złej jakości powietrza cierpieli z powodu zaostrzenia dolegliwości chorobowych.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać w Cyber Monday?


Wybierając oczyszczacz powietrza, warto zwrócić uwagę na typ urządzenia. Filtr może usuwać zarówno pyły PM 2.5 i PM10, jak i bakterie, wirusy, grzyby oraz alergeny, takie jak kurz i roztocza. Ponadto w procesie filtracji możliwe jest oczyszczenie powietrza z lotnych związków organicznych, np. formaldehydu i tlenków siarki. Oczyszczacz powietrza może zatem spełniać różne funkcje i odpowiadać na potrzeby użytkowników, którzy mają odmienne oczekiwania co do działania sprzętu.

Oczyszczacz pracuje cicho, dlatego może przez całą dobę usuwać z powietrza zanieczyszczenia. Użytkownicy mają do wyboru sprzęty przeznaczone do filtrowania pyłów znajdujących się w smogu, usuwające alergeny oraz z dodatkową funkcją nawilżania powietrza.

Oczyszczacze powietrza usuwające smog


Wśród oczyszczaczy powietrza największym zainteresowaniem cieszą się urządzenia, które zwalczają smog. Pyły znajdujące się w smogu w połączeniu z lotnymi związkami siarki powodują wiele poważnych chorób. Dotyczy to między innymi schorzeń płuc, astmy, atopowego zapalenia skóry i innych alergii. Na obszarach o najwyższym stopniu zanieczyszczenia powietrza lekarze obserwują zwiększoną częstość występowania udarów niedokrwiennych mózgu i przewlekłych chorób układu oddechowego u dzieci. Ponadto statystyki wskazują, że długość życia na terenach ze złą jakością powietrza jest krótsza o kilka lat.

W oczyszczaczach powietrza na smog montuje się filtry, które wyłapują większość szkodliwych związków emitowanych przez piece na paliwa stałe w okresie grzewczym. Filtry usuwają z powietrza w domu również związki, które powstają podczas spalania śmieci. Dzięki temu domownicy oddychają bezpiecznym i zdrowym powietrzem przez całą dobę.

Do usuwania smogu z mieszkania poleca się filtry HEPA klasy co najmniej E11, które dodatkowo wzbogacono o węgiel aktywny. Jego działanie jest efektywne, nawet na obszarach Polski, w których występują najwyższe przekroczenia stopnia dopuszczalnego zanieczyszczenia powietrza. Dzięki filtrom HEPA E11 i wyższym z powietrza wyłapuje się prawie 100% pyłów PM10 i PM 2.5, które wraz z niebezpiecznymi związkami lotnymi przedostają się do płuc, a stamtąd do krwiobiegu.

Oczyszczacze powietrza dla alergików


Silna alergia utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dotyczy to zwłaszcza alergii na kurz, roztocza i sierść zwierząt. Oczyszczacz powietrza usuwa z domu większość alergenów, dzięki czemu uciążliwy katar, kaszel i duszność znikają. Domownicy czują się o wiele lepiej i cieszą się wyższym komfortem życia bez konieczności rezygnacji ze wszystkich tekstyliów, zasłon, firan i dywanów.
Autor: Monika Kocher