Data modyfikacji:

Jakie wybrać drzwi dwuskrzydłowe do salonu?

To bardzo funkcjonalne i efektowne rozwiązanie – drzwi dwuskrzydłowe zapewniają szerokie i wygodne przejście pomiędzy pomieszczeniami i dodatkowo są ciekawym odstępstwem od wnętrzarskich schematów. Jeśli poszukujesz drzwi dwuskrzydłowych wewnętrznych, które zamontujesz w wejściu do salonu, poniżej znajdziesz garść inspiracji.

Drzwi do salonu składające się z dwóch skrzydeł to rozwiązanie znane ze starych kamienic czy okazałych willi. Nie myśl jednak, że drzwi dwuskrzydłowe to rozwiązanie zarezerwowane jedynie do naprawdę przestronnych wnętrz. Jeśli chcesz zabudować wejście do salonu za pomocą drzwi dwuskrzydłowych wewnętrznych, poznaj kilka ciekawych rozwiązań aranżacyjnych.

Przeczytaj także: Szafa przesuwna do przedpokoju w bloku

Drzwi dwuskrzydłowe przesuwne

To świetne rozwiązanie, jeśli chcesz efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Drzwi do salonu osadzone na przesuwnych profilach wymagają znacznie mniej miejsca, niż ich odpowiedniki otwierane w klasyczny sposób. Drzwi dwuskrzydłowe tego typu są wygodne w użytkowaniu, ponieważ łatwo zmienia się ich położenie w prowadnicach. Co więcej, w sprzedaży znajdziesz modele o najróżniejszej stylistyce – od drzwi dwuskrzydłowych utrzymanych w klasycznym wzornictwie, przez te o minimalistycznej i nowoczesnej formie, aż po te rustykalne, do złudzenia przypominające stare drewniane drzwi. Szczególnie dobrze drzwi tego typu komponują się z nowocześnie urządzonymi wnętrzami, gdzie nie brakuje innych niesztampowych rozwiązań tego typu.

Drzwi dwuskrzydłowe wewnętrzne osadzone na prowadnicach będą świetnym pomysłem, jeśli w pobliżu wejścia do salonu dysponujesz ograniczoną przestrzenią. Otwieranie drzwi nie będzie wymagało dodatkowego miejsca, ponieważ przesuniesz je wzdłuż płaszczyzny ściany. Musisz jednak wiedzieć, że drzwi przesuwne nie zapewnią tak komfortowej izolacji akustycznej, jak ich odpowiedniki zamykane w klasyczny sposób – drzwi przesuwne nie przylegają idealnie do ramy i siebie nawzajem, w efekcie czego dźwięki są lepiej słyszalne.

Drzwi do salonu uchylne

Uchylne drzwi do salonu to wnętrzarska klasyka. Świetnym pomysłem w przypadku drzwi dwuskrzydłowych wewnętrznych, jest wybór modelu francuskiego. Co to takiego drzwi francuskie? To białe drzwi z przeszkleniami wykończonymi za pomocą szprosów. Drzwi tego typu prezentują się bardzo efektownie, a przeszklenia sprawiają, że wnętrze nie jest przytłoczone, ponieważ przez szyby widoczne jest sąsiednie pomieszczenie. Dodatkowym atutem przeszklonych drzwi do salonu jest możliwość lepszego oświetlenia wnętrz. Element wystroju tego typu będzie doskonałym uzupełnieniem aranżacji utrzymanych w stylu skandynawskim, retro czy prowansalskim. W przypadku drzwi dwuskrzydłowych uchylnych musisz pamiętać, aby zachować wolną przestrzeń w ich pobliżu.

Drzwi dwuskrzydłowe wewnętrzne – konstrukcja w stylu industrialnym

A jeśli poszukujesz naprawdę niesztampowych rozwiązań, ciekawym pomysłem mogą być drzwi do salonu utrzymane w industrialnym stylu. Chodzi o metalowo-szklaną konstrukcję, gdzie drzwi przypominają do złudzenia okna ze szprosami. Tego typu drzwi dwuskrzydłowe wewnętrzne trzeba zamówić na wymiar, przez co są dość kosztowne, ale efekt dekoracyjny jest naprawdę znakomity. Co prawda nie zapewniają zbyt wiele poczucia prywatności, ponieważ przez szyby sąsiednie pomieszczenie jest widoczne jak na dłoni, ale efekt ten można zminimalizować, wieszając tuż przy szybach długie kotary.

Jak widzisz, drzwi dwuskrzydłowe mogą być nie tylko praktycznym elementem wystroju, ale też dekoracją pomieszczenia.  Które z powyższych rozwiązań najbardziej ci się podoba?

Autor: Kamila Zalińska-Woźny

Polecamy także artykuły:

  • Jaka tapeta do sypialni?
  • Co to są lambrekiny?
  • Jak kupić mieszkanie?
  • Jaki wybrać zlew?
  • Autor: Kamila Zalińska-Woźny