Data publikacji:

Czarna sypialnia - aranżacje, pomysły. Jakie dodatki do czarnej sypialni?


Czarna sypialnia? Czemu nie! Chociaż czerń w aranżacji wnętrz jest dość ryzykownym rozwiązaniem, to przy umiejętnym zastosowaniu może przynieść naprawdę spektakularny efekt wykończeniowy. Oto kilka pomysłów na aranżację czarnej sypialni.
czarna sypialnia
Chociaż dla wielu inwestorów to może być zbyt odważny stylizacyjny krok, okazuje się, że czerń coraz częściej pojawia się w aranżacjach widocznych w social mediach czy w propozycjach projektantów wnętrz. Jeśli zastanawiasz się nad aranżacją czarnej sypialni, poniżej znajdziesz kilka pomysłów na wykorzystanie tego szalenie eleganckiego i efektownego koloru w stylizacji pomieszczenia.


Sypialnia z czarną ścianą


Czarne ściany w kiepsko oświetlonym pomieszczeniu mogą dać przytłaczający i ponury efekt. Dlatego czerń w aranżacji wnętrz trzeba stosować umiejętnie. Co to oznacza w praktyce? Jeśli nie chcesz, aby twoja czarna sypialnia wydawała się zbyt ciemna, warto postawić na zestawienie czerni z bielą. Jedna ściana pomalowana na czarno da ciekawy efekt, ale jednocześnie nie sprawi, że wnętrze wyda się ponure. 
W takim wydaniu warto pomalować ścianę za wezgłowiem łóżka. W rezultacie czerń stanie się tłem aranżacji kącika sypialnianego. Na czarnej ścianie dobrze prezentować się będzie wyeksponowana galeria ścienna czy ozdoby. Pozostałe płaszczyzny w pomieszczeniu pomaluj na jaśniejsze kolory lub pokryj tapetą z kwiecistym czy roślinnym wzorem.

Sypialnia czarna z drewnem


To bardzo udany wnętrzarski duet, który znakomicie sprawdza się w aranżacjach kuchennych – ciemne szafki przełamane drewnianym blatem dają bardzo ciekawy efekt. Drewno sprawi, że czarna sypialnia stanie się przytulniejsza, a jednocześnie naturalny materiał będzie prezentował się znakomicie na ciemnym tle.

Czarne łóżko w sypialni


Czerń stosowana miejscowo doda aranżacji elegancji i efektownie ją urozmaici. W sprzedaży znajdziesz tapicerowane łóżka właśnie w czarnym obiciu. Model tego typu warto ustawić na tle ściany wykończonej na ciemny kolor, co będzie dobrze współgrało z tapicerką.

Innym popularnym rozwiązaniem są metalowe łóżka wykończone na czarno. W zestawieniu z innymi czarnymi meblami lub na tle czarnej ściany model tego typu będzie prezentował się bardzo ciekawie. Szczególną popularnością cieszą się metalowe łóżka utrzymane w estetyce retro. Przypominają one stare modele mebli, dlatego jeśli cenisz sobie tradycyjny design, to może być dobry trop.

Czarne tekstylia sypialniane 

Jeśli wolisz wprowadzić czarne akcenty do stylizacji sypialni w nieco subtelniejszy sposób, dobrym rozwiązaniem mogą być sypialniane tekstylia w tym kolorze. Narzuta na łóżko, pościel, zasłony, komplet poduszek dekoracyjnych w czarnym wydaniu dadzą elegancki efekt i jednocześnie takie akcenty nie sprawią, że wnętrze wyda się ponure.

Co więcej, tekstylia tego typu możesz łatwo wymieniać – dodać poduszki dekoracyjne w jaśniejszych barwach czy położyć na łóżku dodatkową jaśniejszą narzutę, aby dodać stylizacji więcej koloru.


Czarne dodatki w sypialni


Na rynku znajdziesz wiele dodatków i akcesoriów, które będą świetnym uzupełnieniem twojej czarnej sypialni. Zacznijmy od stolików nocnych. Ciekawym pomysłem mogą być niewielkie lekkie stoliki osadzone na trzech nóżkach czy nawet zestawy dwóch modeli, w którym jeden jest nieco mniejszy. To efektowna kombinacja, która pozwala przełamać aranżacyjne schematy.

W czarnej sypialni znakomicie prezentować się będą także czarno-białe plakaty, zdjęcia czy grafiki. Masz tu duże pole do popisu, ponieważ możesz przebierać w ciekawych typograficznych kompozycjach, nowoczesnych, minimalistycznych grafikach czy reprodukcjach słynnych fotografii. 
Autor: Kamila Zalińska-Woźny