Data publikacji:

Dekoracja ściany nad narożnikiem. Co powiesić nad narożnikiem?


Jakie dekoracje na ścianę nad narożnikiem? Jakie ozdoby będą pasować do strefy wypoczynkowej? Jeśli szukasz inspiracji na dekoracje ściany w salonie, poniżej znajdziesz kilka pomysłów, które mogą być dobrym tropem.
salon
Co to oznacza w praktyce? Często stosowanym trikiem jest urozmaicanie galerii ściennej o niewielkie dekoracyjne lustra. Na rynku znajdziesz wiele modeli zwierciadeł ściennych o ciekawych kształtach i umieszczonych w dekoracyjnych ramach. Dzięki temu galeria ścienna będzie nie tylko prezentować się o wiele ciekawiej, ale jeszcze sprawisz, że pomieszczenie może wydać się jaśniejsze. Lustro będzie odbijać światło oraz perspektywę wnętrza, co da korzystne wrażenie optyczne.

W podobny sposób możesz urozmaicić swoją galerię ścienną, dodając do kompozycji np. kapelusze czy retro aparaty fotograficzne zawieszone na skórzanych paskach. Dekoracje ściany nad narożnikiem utrzymane w takiej estetyce będą świetnym odwołaniem np. do podróżniczych zainteresowań.

Półki, czyli modny pomysł na dekorację ściany w salonie


Pewnie świetnie wiesz, czym jest „selfie”. A znasz „shelfie”? To fotograficzny trend wypracowany na Instagramie. Pod tym hasztagiem znajdziesz mnóstwo zdjęć efektownie wystylizowanych półek. Tyle teorii – jeśli szukasz pomysłu na dekorację ściany w salonie, warto postawić na ciekawe półki i pięknie je wystylizować. 
Aby twoje wnętrzarskie „shelfie” było naprawdę udane, przede wszystkim wybierz ładną podstawę, czyli półki właśnie. To mogą być minimalistyczne modele, modne półki podwieszane na sznurach utrzymane w estetyce boho czy mini regały ścienne z drewnianymi półkami i drucianymi bokami nawiązujące do stylu industrialnego. Kolejny krok to kompozycja. Zapomnij o maksymalnym zapełnianiu półek – tu przede wszystkim liczy się efekt dekoracyjny, a nie efektywne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Na półkach wyeksponuj ciekawe dekoracje, pamiątki z podróży czy przedmioty, które darzysz szczególnym sentymentem. To wszystko warto urozmaicić np. niewielką rośliną doniczkową

Wiszące kwietniki


Rośliny należą do najpopularniejszych dekoracji w aranżacji wnętrz. Nie tylko pięknie się prezentują i dają dobry efekt stylizacyjny, ale co więcej, niektóre gatunki mogą także oczyszczać powietrze. 
Jeśli szukasz pomysłu na dekorację ściany nad narożnikiem, ciekawym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni mogą być wiszące kwietniki z roślinami. Na rynku dostępne są np. modne druciane modele, wyposażone dodatkowo w kratki będące podporą dla liści. W takim wydaniu szczególnie dobrze prezentować się będą pnącza, np. epipremnum złociste czy filodendron pnący. Pędy rośliny można opleść o wspomnianą kratkę, co dodatkowo da efekt przypominający ogrody wertykalne.

Makrama


Jeśli cenisz sobie estetykę stylu boho, sposobem na dekorację ściany w salonie może być właśnie makrama. To efektowna kompozycja osadzona np. na patyku lub kawałku drewna, składająca się z pięknie powiązanych ze sobą sznurków. Na rynku dostępne są naprawdę okazałe makramy, które mogą stanowić główną dekorację ściany nad narożnikiem. Znajdziesz też mniejsze modele, które można wpleść jako element wspomnianej wcześniej galerii ściennej.
Autor: Kamila Zalińska-Woźny