Data publikacji:

Feeria kolorów w łazience

Neonowa zieleń, morski turkus, gorąca czerwień lub energetyczna fuksja – intensywnie kolorowa łazienka doda nam energii na cały dzień.

W polskich łazienkach, przede wszystkim ze względu na ich niewielkie rozmiary, królują barwy stonowane i pastele. Niewielu z nas może sobie pozwolić na salon kąpielowy z prawdziwego znaczenia, ale kolorowa łazienka niekoniecznie musi być duża. Mocne barwy można wprowadzić w dodatkach, wymieniając na przykład dywaniki czy akcesoria.

www.binbirdekor.com

W małym pomieszczeniu warto pomyśleć o wprowadzeniu tylko jednego, mocnego elementu kolorystycznego, na przykład zamalowując tylko jedną ze ścian. Jeśli dodatkowo mała, kolorowa łazienka zostanie wyposażona w dużo powierzchni lustrzanych, nie musimy się martwić o to, że intensywna barwa optycznie ją pomniejszy.

www.furniture.trendzona.com
www.hepok.com

Jeśli mamy do czynienia ze stosunkowo dużym pomieszczeniem, kolorowa łazienka daje spore pole do popisu. Czerwone, pomarańczowe czy zielone płytki mogą ją pokrywać od podłogi po sufit, a jeśli nie znajdziemy tych w odpowiadającym nam kolorze, można pomyśleć o pomalowaniu ścian farbą odporną na wilgoć.

www.homeanddecor.com
www.demagz.com

Kolorowa łazienka wygląda najlepiej, gdy jest utrzymana w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym, z prostymi meblami o czystej linii oraz frontami wykończonymi okleiną. Łazienka urozmaicona kolorem to również gratka dla maluchów, które z pewnością znacznie chętniej zdecydują się na kąpiel w wesołym wnętrzu.

ids="/wp-content/uploads/2013/05/malinowy-pojemnik-lazienkowy.jpg|Malinowy pojemnik łazienkowy,/wp-content/uploads/2013/05/pomaranczowe-kafelki-lazienkowe.jpg|Pomarańczowe kafelki łazienkowe,/wp-content/uploads/2013/05/pomaranczowy-uchwyt.jpg|Pomarańczowy uchwyt w kształcie ptaszka,/wp-content/uploads/2013/05/turkusowy-dywanik-lazienkowy.jpg|Turkusowy dywanik łazienkowy,/wp-content/uploads/2013/05/zaslonka-prysznicowa-we-wzory.jpg|Wzorzysta zasłonka prysznicowa,/wp-content/uploads/2013/05/zielona-mydelniczka.jpg|Zielona mydelniczka"]

Autor: Kasia Szulik