Malowanie ścian w geometryczne wzory

Dekoracyjne malowanie ścian wcale nie musi być trudne. Nie musisz porywać się na skomplikowane techniki malarskie, aby uzyskać ciekawy efekt – wystarczy farba, wałek i taśma malarska. Jeśli chcesz samodzielnie udekorować wnętrze w ciekawy sposób, zobacz, jak uzyskać geometryczne wzory za pomocą taśmy malarskiej.
geometryczne wzory na ścianie

Niezbędne akcesoria do malowania geometrycznych wzorów

  • Niezbędne akcesoria
  • Farba do malowania ścian
  • Wałek malarski
  • Taśma malarska
  Czytaj również: Jak pomalować ściany?

  Przygotowanie do malowania

  Zanim przystąpisz do malowania, dokładnie odkurz ścianę. Jeśli znajdują się na niej plamy, zetrzyj je, a następnie pokryj powierzchnię preparatem gruntującym. Dzięki temu zabrudzenia nie będą widoczne spod nowej powłoki malarskiej,  dodatkowo poprawisz chłonność podłoża i w efekcie farba będzie dobrze kryć całą ścianę.

  Kolejny etap prac do przyklejanie taśmy malarskiej. Przyklejaj ją do ściany w taki sposób, aby przecinające się pod różnymi kątami pasy taśmy tworzyły geometryczne wzory. W tym przypadku możesz popisać się wyobraźnią i stworzyć najróżniejsze kompozycje.

  Malowanie wzorów geometrycznych na ścianach

  Pokrywanie ściany preparatem przebiega dokładnie tak samo, jak w przypadku tradycyjnego malowania. Musisz jednak pamiętać, aby wałek nie był zbyt mocno nasączony farbą, ponieważ to może sprawić, że farba wniknie pod taśmę co zniweczy cały efekt. Całość malujemy dwa razy i co ważne, taśmę usuwamy jeszcze zanim farba zupełnie wyschnie, aby dekoracyjna powłoka nie strzępiła się podczas jej odklejania.
  Autor: Kamila Zalińska-Woźny